Niedziela 24.06.2018

,,ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ''

Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach

• 16.05.2018

Z okazji „Tygodnia bibliotek” dnia 16 maja uczniowie klas IV-VII odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie.Tydzień Biblioteki - Obrazek 1

W Filii dla Dzieci poznali księgozbiór i zasady korzystania z biblioteki. Bardzo ciekawił ich system biblioteczny MAK+ i jego funkcjonowanie. Jeden z uczniów przeczytał opowiadanie pt.: „Na ryby” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Grupa zapoznała się również z pozostałymi agendami biblioteki: Wypożyczalnią dla Dorosłych, Czytelnią i Czytelnią Internetową. Zwiedzili Izbę Regionalna Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchali informacji dotyczących historii powstania Izby i zobaczyli zgromadzone eksponaty.

• 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę już za niespełna rok. Dlatego też Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach  postanowiła wziąć udział w projekcie : Szkoła Młodych Patriotów. Celem projektu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.Projekt zakłada różnorakie działania edukacyjne mające przygotować młodzież do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Uczniowie zostaną zapoznani z ich rówieśnikami, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny oraz  ważnymi  wydarzenia związanymi  z odzyskiwaniem przez Polaków niepodległości. Ponadto   młodzież będzie zachęcana  do dyskusji o tym, jak dziś może wyglądać patriotyzm młodych oraz do dzielenia się postawami patriotycznymi. Realizacja projektu będzie trwała do końca maja 2018 r.

• 08.03.2018

8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali akademię (z niewielką pomocą dziewcząt, bo przecież bez nich nic nie można zrobićwink). Dziewczynki z klasy IV i VI zatańczyły „Taniec w kapeluszach” i odegrały role do piosenki „Ech mała”. Klasa trzecia zaśpiewała piosenki „Być kobietą” i „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. Chłopcy z klasy VI i VII przygotowali taneczną niespodziankę. Był to mix znanych przebojów. Publiczność była pełna zachwytu dla naszych chłopaków, którzy wykazali się dużą odwagą, dystansem i poczuciem humoru.

• Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
    Cieśle 63