Nawigacja

Nawigacja

 • SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

  17.09.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji z Włoszczowy. Prowadzący spotkanie zwracał uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi uczniami!

 • NAUKOBUS

  NAUKOBUS
  13.09.2018

  NAUKOBUS- Stacje badawcze z Centrum Nauki Kopernik.Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki. Uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w ważnym wydarzeniu w Szkole Podstawowej w Komornikach, gdzie swoje ekspozycje przedstawiła mobilna stacja badawcza.Wykonując ciekawe doświadczenia połączyliśmy naukę z zabawą.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
  03.09.2018

  -8.00 WYJAZD AUTOBUSEM DO KOŚCIOŁA

  -8.30 MSZA ŚWIĘTA

  -9.30 INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO.

 • - Obrazek 1

 • Zielona Szkoła

  Zielona Szkoła - Obrazek 1Zielona Szkoła - Obrazek 2Zielona Szkoła - Obrazek 3Zielona Szkoła - Obrazek 4Zielona szkoła

            W dniach 11.06 – 15.06. 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowejim. bł. ks. J. Popiełuszki z Ciesiel wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia z Mieczyna przebywali na ,,Zielonej szkole” w Jantarze nad morzem. W drodze do miejsca docelowego zwiedziliśmy Zamek w Malborku. Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce.Po krótkim odpoczynku udaliśmy się nad morze. Tam podziwialiśmy nadmorski krajobraz i oglądaliśmy linię brzegową morza. Nadmienić należy, że dla niektórych uczniów był to pierwszy wyjazd nad morze. Wypoczynek w zdrowym klimacie wybrzeża, w strefie oddziaływania jodu i soli. Dużą atrakcją okazała się dla uczniów próba słonej wody. Kolejnego  dnia Zwiedziliśmy Gdynię- Skwer Kościuszki, Okręt –Muzeum ORP Błyskawica, marina port żeglarski oraz mieliśmy  okazję popływać statkiem po Bałtyku. Po zejściu na ląd czekał na nas przewodnik, który oprowadzał nas dalej po malowniczym mieście Gdyni.Pomimo zmęczenia nie zapomnieliśmy o zakupie pamiątek. Następnie udaliśmy się do Sopotu zwiedzić sopockie molo i pospacerować po głównej ulicy- deptaku Monte- Cassino.Ponieważ dzieci rzadko bywają zmęczone, to wieczorem  odbyła się dyskoteka i różne zabawy integracyjne.Po dniu i wieczorze pełnym wrażeń, poranna pobudka dla niektórych była nieprzyjemną koniecznością. Ale wstać trzeba było, gdyż o godzinie 10.00, zaraz po śniadaniuudaliśmy się do Gdańska tam zwiedziliśmy Stare Miasto, Długi Targ, Żuraw Gdański, Bazylikę Mariacką i Westerplatte, spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Motławy. Ten wesoły dzień zakończył spacer nad morze by podziwiać zachód słońca.Piątek, czyli dzień pożegnania z morzem, rozpoczęliśmy od porządkowanie pomieszczeń, a potem już tylko pakowanie bagaży i śniadanie. Następnie udaliśmy się na plażę, aby pożegnać się z morzem, szumem jego fal i śpiewem mew. Zbieraliśmy muszle, które będą przypominały nam pobyt w Jantarze. Po wizycie nad morzem pozostają wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Może za rok znowu będziemy oddychać świeżym, morskim powietrzem, słuchać szumu morskich fal i poczujemy złocisty piach pod stopami. Wracamy do domu. Jednak w naszej pamięci pozostają wspomnienia, niezapomniane wrażenia, no i oczywiście nowi przyjaciele, z którymi będziemy wspominać ”Zieloną szkołę”.

  Opiekunowie

 • Tydzień Biblioteki

  16.05.2018

  Z okazji „Tygodnia bibliotek” dnia 16 maja uczniowie klas IV-VII odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie.Tydzień Biblioteki - Obrazek 1

  W Filii dla Dzieci poznali księgozbiór i zasady korzystania z biblioteki. Bardzo ciekawił ich system biblioteczny MAK+ i jego funkcjonowanie. Jeden z uczniów przeczytał opowiadanie pt.: „Na ryby” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Grupa zapoznała się również z pozostałymi agendami biblioteki: Wypożyczalnią dla Dorosłych, Czytelnią i Czytelnią Internetową. Zwiedzili Izbę Regionalna Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchali informacji dotyczących historii powstania Izby i zobaczyli zgromadzone eksponaty.

   

 • Szkoła Młodych Patriotów

  Szkoła Młodych Patriotów

  100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę już za niespełna rok. Dlatego też Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach  postanowiła wziąć udział w projekcie : Szkoła Młodych Patriotów. Celem projektu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.Projekt zakłada różnorakie działania edukacyjne mające przygotować młodzież do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Uczniowie zostaną zapoznani z ich rówieśnikami, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny oraz  ważnymi  wydarzenia związanymi  z odzyskiwaniem przez Polaków niepodległości. Ponadto   młodzież będzie zachęcana  do dyskusji o tym, jak dziś może wyglądać patriotyzm młodych oraz do dzielenia się postawami patriotycznymi. Realizacja projektu będzie trwała do końca maja 2018 r. 

  Szczegóły na stronie 

  http://szkola-patriotow.pl/szkola/konkurs/szkola-mlodych-patriotow-vi-edycja/

 • DZIEŃ KOBIET

  DZIEŃ KOBIET
  08.03.2018

  8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali akademię (z niewielką pomocą dziewcząt, bo przecież bez nich nic nie można zrobićwink). Dziewczynki z klasy IV i VI zatańczyły „Taniec w kapeluszach” i odegrały role do piosenki „Ech mała”. Klasa trzecia zaśpiewała piosenki „Być kobietą” i „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. Chłopcy z klasy VI i VII przygotowali taneczną niespodziankę. Był to mix znanych przebojów. Publiczność była pełna zachwytu dla naszych chłopaków, którzy wykazali się dużą odwagą, dystansem i poczuciem humoru.

  Na zakończenie „mężczyźni” złożyli słodkie życzenia wszystkim kobietom małym i dużym.

 • WALENTYNKI 2018

  WALENTYNKI 2018
  09.02.2018

  Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „Walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Tak właśnie było w naszej szkole. Od samego rana wszystkim mocniej biły „serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na „Walentynkową Pocztę” zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. A przyznać należy, że zapełniono liścikami dużą skrzynię. „Walentynki” przyniosły wszystkim bawiącym się uczniom  wiele radości. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych. Następne tak miłe przesyłki za rok.

   

 • Bezpieczeństwo dzieci

  15.03.2018

  Bezpieczeństwo dzieci - Obrazek 1Policjant w naszej szkole

         

     W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem  dzieci. W ramach zwiększenia świadomości podopiecznych przedstawiciel Komendy Powiatowej we Włoszczowie rozmawiał z dziećmi klas młodszych o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez ulicę, zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo  pytań.Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 • ,,Polska- moja Ojczyzna''

  ,,Polska- moja Ojczyzna''
  30.01.2018

   

  "Polska -  moja Ojczyzna"

   

              Wiek szkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny                                     

  i kształtowania przynależności narodowej. Jednym z projektów realizowanych w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki  był projekt edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna" w ramach obchodów 100 - Lecia Niepodległości. 30 stycznia 2018r. odbyła się prelekcja, w której uczestniczyli  wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki.  Jej głównym założeniem było rozbudzanie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, a naszą ojczyzną jest Polska. Celami głównymi było kształcenie dumy narodowej, przywiązania do Ojczyzny, poznawanie wybranych miast i regionów kraju za pomocą plansz dydaktycznych. Uczniowie pochwalili się wiedzą dotyczącą symboli narodowych, miast i regionów Polski oraz legend związanych z polskimi stolicami. Dzieci pracowały z mapą Polski, wzbogaciły słownik o pojęcia patriotyczne, rozpoznawały piosenki i wiersze o naszym kraju. Była to kolejna żywa lekcja historii w ramach projektu: "Szkoła Młodych Patriotów".

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka
  22.01.2018

   

   DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

            22 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor, która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. Następnie uczniowie kl. 0-III oraz przedstawiciele klas IV-VI przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci chciały w ten sposób podziękować Babciom i Dziadkom za miłość i okazywane zrozumienie. Czas upłynął przy recytacji wierszy, wspólnym śpiewie i tańcach. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”. Na koniec uroczystości wnuki wręczyły babciom i dziadkom laurki i kwiaty . Miłym zakończeniem uroczystości był słodki poczęstunek. W organizację tego niezapomnianego święta włączeni byli pracownicy szkoły oraz rodzice. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

   

  .

   

   

 • Powstanie Styczniowe

  Powstanie Styczniowe

        Polacy to naród niezwykle waleczny, dumny i honorowy, co potwierdzają karty naszej historii. Jednym z najbardziej krwawych zrywów wolnościowych Polaków było Powstanie styczniowe - partyzancka walka praktycznie nieuzbrojonych chłopów i ziemian z ogromnym Imperium Rosyjskim.                                   W związku z obchodami 155 rocznicy jego wybuchu, w  naszej szkole   22 stycznia 2018 r. zorganizowaliśmy  "Wieczornicę Powstania Styczniowego". Było to spotkanie muzyczno – edukacyjne, które miało na celu odtworzenie atmosfery tamtych wydarzeń. Do udziału zaprosiliśmy Małogoski Oddział Powstańczy 1863 r. Klub Historyczny działający przy Domu Kultury w  Małogoszczu. Jego członkowie zaprezentowali mundury powstańców oraz broń, którą dysponowali uczestnicy walk. Obejrzeliśmy dwa filmy przedstawiające zarys tamtych wydarzeń i podróż fotograficzną w rok 1863. Pan Grzegorz Szymański przedstawił krótki przebieg Powstania Styczniowego na terenie  Małogoszcza. Miasto odegrało w nim ważną rolę. W Małogoskiej plebanii mieścił się sztab generała Mariana Langiewicza. Tutaj też rozegrała się jedna   z najkrwawszych bitew powstania styczniowego stoczona 24 lutego 1863r. Za jej sprawą Małogoszcz trafił do podręczników historii a na jej kanwie Stefan Żeromski napisał :Wierną rzekę".                                               Następnie uczniowie klasy VII przeprowadzili quiz historyczny, który potwierdził dużą znajomość uczestników spotkania faktów z historii naszej Ojczyzny. Mogliśmy również podyskutować o współczesnym patriotyzmie. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne a goście oddali salwy honorowe na placu szkolnym. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

  20180122_181701.mp4     

 • Bezpieczne ferie- spotkanie z policjantem

  Bezpieczne ferie- spotkanie z policjantem
  15.01.2018
 • WOŚP 2018

  WOŚP 2018

  26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

  heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

  W naszej szkole Orkiestra zagrała po raz trzeci. Do akcji włączyli sie wszyscy uczniowie, oddział przedszkolny, nauczyciele oraz rodzice. Bardzo dziękujemy wszystkim za duży  wkład pracy i zaangażowanie w organizację tej uroczystości. Szczególnie gorące podziękowania składamy  dla Pani dyrektor Anety Jończyk i Pani Ewy Terpic - Zając za przekazane gadżety do licytacji.  Zebraliśmy kwotę 1607,76 zł. Siema!

 • ,,ZWIASTUJĘ WAM RADOŚĆ WIELKĄ ! ''

   

         Pod takim hasłem  21 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki z bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie klas: O, I, IV, przedstawiciel kl. III oraz VI prezentując Jasełka. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Ku zaskoczeniu wszystkich w  postać Jezusa wcieliło się trzymiesięczne niemowlę. Słowu mówionemu towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek wykonywanych wspólnie z licznie zgromadzonymi gośćmi :z-cą Wójta Jacka Sienkiewicza, Proboszcza parafii ks. Tadeusza Siciarskiego oraz rodziców. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy. Pani Dyrektor w imieniu gości, podziękowała małym wykonawcom oraz nauczycielom którzy zaangażowali się i pomogli w przygotowaniu tegorocznych jasełek, a Pan wójt obdarował dzieci  słodyczami. Całą uroczystość zwieńczyły świąteczne życzenia złożone przez Panią Dyrektor, Pana Wójta oraz ks. Proboszcza .

 • JASEŁKA 2017

  JASEŁKA 2017

  Dużo świątecznej radości: z choinki jak z żurnala i z karpika bez ości, z rozmów przy stole pełnym jedzenia bez wybrzydzania i marudzenia i wielu niespodzianek, nie tylko pod choinką A przede wszystkim miłego czasu z rodzinką! 
  JASEŁKA 2017 - Obrazek 1

 • Listy do Świętego Mikołaja

  Listy do Świętego Mikołaja

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod nazwą"Bicie rekordu Polski w pisaniu listów do Świętego Mikołaja". Napisaliśmy 56 listów, które zostały wysłane do siedziby Świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że osiągniemy zamierzony cel w konkursie, a być może spełnią się nasze marzenia zawarte w listach. Przy okazji była to świetna lekcja języka polskiego - ćwiczyliśmy umiejętność pisania listu i adresowania kopert, co jak się okazało, wcale nie było łatwe. Organizatorowi konkursu życzymy pobicia rekordu.

 • Mikołajki

  Mikołajki

  Na tego niezwykłego gościa...Świętego Mikołaja czekaliśmy cały rok. Odwiedził nas w środę 6 grudnia. Przyniósł prezenty wszystkim grzecznym dzieciomwink. Towarzyszyły mu Śniezynki, które pomagały rozdawać słodkie prezenty. Niestety nie mogł być z nami długo, gdyż spieszył się do innych dzieci. Żegnając się z nami obiecał "wpaść" za rok. Już czekamy! Do zobaczenia Święty Mikołaju!

 • Andrzejki

  Andrzejki

  30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Dyskotekę Andrzejkową. Poza muzyką, tańcami i świetną  zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek, w role których wcieliły się dziewczynki z klasy szóstej.Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
  Cieśle 63
  29-105 Krasocin

 • (041)3855134

Galeria zdjęć