Nawigacja

 • ,,Polska- moja Ojczyzna''

  30.01.2018

   

  "Polska -  moja Ojczyzna"

   

              Wiek szkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny                                     

  i kształtowania przynależności narodowej. Jednym z projektów realizowanych w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki  był projekt edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna" w ramach obchodów 100 - Lecia Niepodległości. 30 stycznia 2018r. odbyła się prelekcja, w której uczestniczyli  wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki.  Jej głównym założeniem było rozbudzanie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, a naszą ojczyzną jest Polska. Celami głównymi było kształcenie dumy narodowej, przywiązania do Ojczyzny, poznawanie wybranych miast i regionów kraju za pomocą plansz dydaktycznych. Uczniowie pochwalili się wiedzą dotyczącą symboli narodowych, miast i regionów Polski oraz legend związanych z polskimi stolicami. Dzieci pracowały z mapą Polski, wzbogaciły słownik o pojęcia patriotyczne, rozpoznawały piosenki i wiersze o naszym kraju. Była to kolejna żywa lekcja historii w ramach projektu: "Szkoła Młodych Patriotów".

 • Dzień Babci i Dziadka

  22.01.2018

   

   DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

            22 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor, która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. Następnie uczniowie kl. 0-III oraz przedstawiciele klas IV-VI przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci chciały w ten sposób podziękować Babciom i Dziadkom za miłość i okazywane zrozumienie. Czas upłynął przy recytacji wierszy, wspólnym śpiewie i tańcach. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”. Na koniec uroczystości wnuki wręczyły babciom i dziadkom laurki i kwiaty . Miłym zakończeniem uroczystości był słodki poczęstunek. W organizację tego niezapomnianego święta włączeni byli pracownicy szkoły oraz rodzice. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

   

  .

   

   

 • Powstanie Styczniowe

        Polacy to naród niezwykle waleczny, dumny i honorowy, co potwierdzają karty naszej historii. Jednym z najbardziej krwawych zrywów wolnościowych Polaków było Powstanie styczniowe - partyzancka walka praktycznie nieuzbrojonych chłopów i ziemian z ogromnym Imperium Rosyjskim.                                   W związku z obchodami 155 rocznicy jego wybuchu, w  naszej szkole   22 stycznia 2018 r. zorganizowaliśmy  "Wieczornicę Powstania Styczniowego". Było to spotkanie muzyczno – edukacyjne, które miało na celu odtworzenie atmosfery tamtych wydarzeń. Do udziału zaprosiliśmy Małogoski Oddział Powstańczy 1863 r. Klub Historyczny działający przy Domu Kultury w  Małogoszczu. Jego członkowie zaprezentowali mundury powstańców oraz broń, którą dysponowali uczestnicy walk. Obejrzeliśmy dwa filmy przedstawiające zarys tamtych wydarzeń i podróż fotograficzną w rok 1863. Pan Grzegorz Szymański przedstawił krótki przebieg Powstania Styczniowego na terenie  Małogoszcza. Miasto odegrało w nim ważną rolę. W Małogoskiej plebanii mieścił się sztab generała Mariana Langiewicza. Tutaj też rozegrała się jedna   z najkrwawszych bitew powstania styczniowego stoczona 24 lutego 1863r. Za jej sprawą Małogoszcz trafił do podręczników historii a na jej kanwie Stefan Żeromski napisał :Wierną rzekę".                                               Następnie uczniowie klasy VII przeprowadzili quiz historyczny, który potwierdził dużą znajomość uczestników spotkania faktów z historii naszej Ojczyzny. Mogliśmy również podyskutować o współczesnym patriotyzmie. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne a goście oddali salwy honorowe na placu szkolnym. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

  20180122_181701.mp4     

 • Bezpieczne ferie- spotkanie z policjantem

  15.01.2018
 • WOŚP 2018

  26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

  heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

  W naszej szkole Orkiestra zagrała po raz trzeci. Do akcji włączyli sie wszyscy uczniowie, oddział przedszkolny, nauczyciele oraz rodzice. Bardzo dziękujemy wszystkim za duży  wkład pracy i zaangażowanie w organizację tej uroczystości. Szczególnie gorące podziękowania składamy  dla Pani dyrektor Anety Jończyk i Pani Ewy Terpic - Zając za przekazane gadżety do licytacji.  Zebraliśmy kwotę 1607,76 zł. Siema!

 • ,,ZWIASTUJĘ WAM RADOŚĆ WIELKĄ ! ''

   

         Pod takim hasłem  21 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki z bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie klas: O, I, IV, przedstawiciel kl. III oraz VI prezentując Jasełka. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Ku zaskoczeniu wszystkich w  postać Jezusa wcieliło się trzymiesięczne niemowlę. Słowu mówionemu towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek wykonywanych wspólnie z licznie zgromadzonymi gośćmi :z-cą Wójta Jacka Sienkiewicza, Proboszcza parafii ks. Tadeusza Siciarskiego oraz rodziców. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy. Pani Dyrektor w imieniu gości, podziękowała małym wykonawcom oraz nauczycielom którzy zaangażowali się i pomogli w przygotowaniu tegorocznych jasełek, a Pan wójt obdarował dzieci  słodyczami. Całą uroczystość zwieńczyły świąteczne życzenia złożone przez Panią Dyrektor, Pana Wójta oraz ks. Proboszcza .

 • JASEŁKA 2017

  Dużo świątecznej radości: z choinki jak z żurnala i z karpika bez ości, z rozmów przy stole pełnym jedzenia bez wybrzydzania i marudzenia i wielu niespodzianek, nie tylko pod choinką A przede wszystkim miłego czasu z rodzinką! 
  JASEŁKA 2017 - Obrazek 1

 • Listy do Świętego Mikołaja

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod nazwą"Bicie rekordu Polski w pisaniu listów do Świętego Mikołaja". Napisaliśmy 56 listów, które zostały wysłane do siedziby Świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że osiągniemy zamierzony cel w konkursie, a być może spełnią się nasze marzenia zawarte w listach. Przy okazji była to świetna lekcja języka polskiego - ćwiczyliśmy umiejętność pisania listu i adresowania kopert, co jak się okazało, wcale nie było łatwe. Organizatorowi konkursu życzymy pobicia rekordu.

 • Mikołajki

  Na tego niezwykłego gościa...Świętego Mikołaja czekaliśmy cały rok. Odwiedził nas w środę 6 grudnia. Przyniósł prezenty wszystkim grzecznym dzieciomwink. Towarzyszyły mu Śniezynki, które pomagały rozdawać słodkie prezenty. Niestety nie mogł być z nami długo, gdyż spieszył się do innych dzieci. Żegnając się z nami obiecał "wpaść" za rok. Już czekamy! Do zobaczenia Święty Mikołaju!

 • Andrzejki

  30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Dyskotekę Andrzejkową. Poza muzyką, tańcami i świetną  zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek, w role których wcieliły się dziewczynki z klasy szóstej.Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
   

 • Swiatowy Dzień Pluszowego Misia

  27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele przybyli z uczniami do szkoły. Na korytarzu i w klasach zrobiło się kolorowo i "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Poznaliśmy historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki smiley.                                                       Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 • Druga wizyta studentów

  Po raz drugi 22 listopada 2017 r. odwiedzili naszą szkołę studenci działający w Reginalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Tym razem byli to: Samuvel Kirakosyan z Armenii i Luca Porcedda z Włoch, którzy spotkali się z uczniami klasy IV, V i VI. Przedstawili nam bardzo ciekawe prezentacje multimedialne o swoich ojczystych krajach. Bawiliśmy się w głuchy telefon w języku włoskim i armeńskim. Nauczyliśmy się również pisać i mówić kilku podstawowych słów w tych językach. Było to bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Czekamy na następnych gości.

 • Słodka wyprawa „do Manufaktury Słodyczy” w Kielcach.

  29.11.2017

   

             W dniu 29  listopada 2017 r. uczniowie z klasy: „O”, I, II i III wraz z opiekunami wybrali się  na wycieczkę do Kielc. Pomimo zimowej aury humory wszystkim dopisywały. Już na samym początku grupa udała się do McDonalds’a, żeby odrobinę się posilić przed najważniejszym punktem  wycieczki, a mianowicie „ Manufakturą Słodyczy”, gdzie czekały na nas ciekawe warsztaty  edukacyjne Od ziarna do tabliczki”. To wyjątkowe zajęcia, podczas których każdy uczestnik dowiedział się jak powstaje prawdziwa czekolada, zaprojektował i wykonał swoja własną tabliczkę czekolady. W trakcie warsztatów i prezentacji multimedialnej dzieci miały możliwość  dowiedzieć  się skąd pochodzi oraz jak smakuje ziarno kakaowca. Każdy uczestnik wycieczki własnoręcznie wykonał czekoladowy odlew i mógł zabrać go do domu.  Po skończonych warsztatach dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń, pojechały do swoich domów. Bardzo dziękuję Mamom , które  zaangażowały się w wyjazd swoich pociech oraz tym  które pomogły w  opiece  na wycieczce.

 •     DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

  24.11.2017

       DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

              24 listopada uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji – Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji uczniowie zdobywali wiedzę na temat ochrony czystego powietrza. Włączając się w obchody tego święta, tak jak w założeniach akcji przeszliśmy protestacyjnym barwnym korowodem  przez Cieśle rozdając promocyjne, wiatraczki i baloniki. Najmłodsi bawili się i śpiewali piosenki ekologiczne. Później zabawa przeniosła się do szkoły tam oglądaliśmy  film edukacyjny z cyklu „Zanieczyszczenia atmosfery”. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”. Kolorowe balony, transparenty, plakaty, wystawa na korytarzu szkolnym zrobiły wrażenie. Czy nasza akcja odniesie skutek? Jeśli uda się nam przekonać choć jedną osobę, to już będzie to sukces.

   

 • ,,Segregowanie to surowców oszczędzanie''

  ,,Segregowanie to surowców oszczędzanie''

                    W naszej szkole rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat dotyczący segregacji śmieci. Uczniowie  klaas I-III wykonywali prace przedstawiające właściwy sposób segregacji odpadów  propagując ochronę środowiska. Na konkurs wpłynęło  10 prac plastycznych. Spośród prac komisja  wybrała najładniejsze. Pierwsze miejsce przyznano dla  Izabeli Ciulęby ( kl III), drugie miejsce zajął Dawid Bryła (kl I). Miejsce trzecieTatiana Krzysztofik  kl (III) oraz Bartłomiej Stępień (kl I). Wyróżnienie zdobyła praca Roksany i Weroniki Kupczyk. Wszystkie  prace wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym pod hasłem ,,Ciesielskie dzieci segregują śmieci'' gdzie mogą być podziwiane przez społeczność uczniowską. Serdecznie gratulujemy.

 • VII Gminna Biesiada Profilaktyczno - Czytelnicza w Mieczynie

  22 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VII Gminnej Biesiadzie Profilaktyczno - Czytelniczej, która odbywała się pod hasłem "O zdrowie i bezpieczeństwo dbamy - książki chętnie czytamy" w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Uczniowie z klasy IV i VI zaprezentowali piosenkę o tym jak nie należy się odżywiać, a co powinno się jeść, aby być silnym i zdrowym. Tanecznym krokiem zachęcali do aktywności fizycznej.  Dziękujemy gospodarzam za bardzo miłe przyjęcie i poczęstunek. 

 • Nocne uczniów zabawy

  17 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował biwak w naszej szkole dla wszystkich chętnych uczniów. Licznie pojawili się uczniowie klas IV - VII oraz najmłodsi uczniowie klasy I. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Można było się bawić, grać w piłkę, w tenisa, układać puzzle, oglądać filmy i wiele innych rzeczy, które wymyślali nasi koledzy. Jak to na prawdziwym biwakusmileynie wszyscy zdążyli zasnąć, a tu już była pobudka. Tak szybko minęła ta noc! Wielkie brawa należą się  dla maluchów, którzy dzielnie spędzili pierwszą noc bez rodziców. Zapraszamy do galerii, gdyż nie wszystko można opisać słowami.

 • Uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Krasocinie

  11 listopada delegacja naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w uroczystościach z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Krasocinie. Rozpoczęły się one mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Doroty i Św. Tekli. Po uroczystej mszy św. Poczty Sztandarowe wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą, zespołem tanecznym  "Aplauz" i innymi uczestnikami udały się pod Grotę Najświętszej Marii Panny. Po wystąpieniu Pana Ryszarda Kowalczyka i wójta gminy Pana Ireneusza Gliścińskiego delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości - Obrazek 1Dnia 9.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach odbyła się uroczysta akademia na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona przede wszystkim przypomnieć tamte czasy, jak również wzbudzić refleksję. Część artystyczną porzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Program przygotowany przez uczniów klas IV-VII pod kierunkiem pani Grażyny Czekaj i pani Marzeny Gierczak wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń porzedzających datę 11.11.1918 r.. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych rozbiorów i powstań narodowych. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśnie patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodlegość. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna. Akademia zakończyła się krótką przemową pani Dyrektor. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodleglości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 • „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.

  03.11.2017

  Nasi najmłodsi uczniowie ostatnio dużo podróżują, tym razem dnia  03.11 2017 r. uczniowie klasy I  wzięli  udział w akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”,  która odbyła się w Domu Kultury we Włoszczowie. Przedsięwzięcie to ma na celu przekazanie dzieciom najważniejszych informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.  Ciekawym elementem akcji była nauka poprzez zabawę. Było bardzo wesoło. Furorę robił jeż Edek – maskotka ,,Echa Dnia” tańczył, śpiewał i dokazywał na scenie, wprawiając przy tym wszystkich w dobry humor. Dzieci miały możliwość obejrzeć zabawne przedstawienie o „Krusikowie”oraz nauczyć sie kilku piosenek. Bardzo dobrze się bawiły. Jeden z pierwszoklasistów, który odnalazł przy swoim miejscu ukryty kupon, otrzymał nawet prezent od policjantów. Okazało się, że pierwszaki mają dużą wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przede wszystkim znały numery alarmowe do służb ratunkowych oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zaangażowanie, czynny udział oraz bardzo dobra zabawa dzieci świadczy o trafności tej formy przekazywania wiedzy. Na koniec każda klasa,,pierwszaków” razem ze swoją wychowawczynią, pozowała do wspólnej fotografii.  Akcji Pierwszaki jak zawsze towarzyszy konkurs, w którym klasa, która zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej w całym regionie otrzymuje tytuł "Najsympatyczniejszej Klasy Pierwszej 2017/2018" oraz dodatkowe nagrody.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
  Cieśle 63
  29-105 Krasocin

 • (041)3855134

Galeria zdjęć