• Pierwszy Gminny Przegląd Grup Kolędniczych W Olesznie

14.12.2018

Ludowa tradycja kolędowania trwa w naszej kulturze od wieków. To jednocześnie najstarsza forma polskiego teatru ludowego. Dlatego też 13.12.2018r w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbył się Pierwszy Gminny Przegląd Grup Kolędniczych, gdzie nasza szkoła  zdobyła III miejsce w występie. Po zakończonych występach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Naszej grupie kolędniczej serdecznie gratulujemy!

• Najpiękniejsze kartki bożonarodzeniowe

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Dlatego 10 grudnia 2018r. został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w Szkole Podstawowej w Krasocinie. Nasza szkoła zdobyła:  w kategorii klas I –III -I miejsce  Jan Podloch, a w kategorii klas IV-VII wyróżnienie otrzymała Karina Zakładowska. Serdecznie gratulujemy!!!