Nawigacja

 • Tydzień Biblioteki

  16.05.2018

  Z okazji „Tygodnia bibliotek” dnia 16 maja uczniowie klas IV-VII odwiedzili Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie.Tydzień Biblioteki - Obrazek 1

  W Filii dla Dzieci poznali księgozbiór i zasady korzystania z biblioteki. Bardzo ciekawił ich system biblioteczny MAK+ i jego funkcjonowanie. Jeden z uczniów przeczytał opowiadanie pt.: „Na ryby” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Grupa zapoznała się również z pozostałymi agendami biblioteki: Wypożyczalnią dla Dorosłych, Czytelnią i Czytelnią Internetową. Zwiedzili Izbę Regionalna Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchali informacji dotyczących historii powstania Izby i zobaczyli zgromadzone eksponaty.

   

 • Szkoła Młodych Patriotów

  100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę już za niespełna rok. Dlatego też Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach  postanowiła wziąć udział w projekcie : Szkoła Młodych Patriotów. Celem projektu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.Projekt zakłada różnorakie działania edukacyjne mające przygotować młodzież do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Uczniowie zostaną zapoznani z ich rówieśnikami, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny oraz  ważnymi  wydarzenia związanymi  z odzyskiwaniem przez Polaków niepodległości. Ponadto   młodzież będzie zachęcana  do dyskusji o tym, jak dziś może wyglądać patriotyzm młodych oraz do dzielenia się postawami patriotycznymi. Realizacja projektu będzie trwała do końca maja 2018 r. 

  Szczegóły na stronie 

  http://szkola-patriotow.pl/szkola/konkurs/szkola-mlodych-patriotow-vi-edycja/

 • DZIEŃ KOBIET

  08.03.2018

  8 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali akademię (z niewielką pomocą dziewcząt, bo przecież bez nich nic nie można zrobićwink). Dziewczynki z klasy IV i VI zatańczyły „Taniec w kapeluszach” i odegrały role do piosenki „Ech mała”. Klasa trzecia zaśpiewała piosenki „Być kobietą” i „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. Chłopcy z klasy VI i VII przygotowali taneczną niespodziankę. Był to mix znanych przebojów. Publiczność była pełna zachwytu dla naszych chłopaków, którzy wykazali się dużą odwagą, dystansem i poczuciem humoru.

  Na zakończenie „mężczyźni” złożyli słodkie życzenia wszystkim kobietom małym i dużym.

 • WALENTYNKI 2018

  09.02.2018

  Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „Walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Tak właśnie było w naszej szkole. Od samego rana wszystkim mocniej biły „serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na „Walentynkową Pocztę” zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. A przyznać należy, że zapełniono liścikami dużą skrzynię. „Walentynki” przyniosły wszystkim bawiącym się uczniom  wiele radości. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych. Następne tak miłe przesyłki za rok.

   

 • Bezpieczeństwo dzieci

  15.03.2018

  Bezpieczeństwo dzieci - Obrazek 1Policjant w naszej szkole

         

     W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem  dzieci. W ramach zwiększenia świadomości podopiecznych przedstawiciel Komendy Powiatowej we Włoszczowie rozmawiał z dziećmi klas młodszych o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, prawidłowym przechodzeniu przez ulicę, zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo  pytań.Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 • ,,Polska- moja Ojczyzna''

  30.01.2018

   

  "Polska -  moja Ojczyzna"

   

              Wiek szkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny                                     

  i kształtowania przynależności narodowej. Jednym z projektów realizowanych w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki  był projekt edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna" w ramach obchodów 100 - Lecia Niepodległości. 30 stycznia 2018r. odbyła się prelekcja, w której uczestniczyli  wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki.  Jej głównym założeniem było rozbudzanie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, a naszą ojczyzną jest Polska. Celami głównymi było kształcenie dumy narodowej, przywiązania do Ojczyzny, poznawanie wybranych miast i regionów kraju za pomocą plansz dydaktycznych. Uczniowie pochwalili się wiedzą dotyczącą symboli narodowych, miast i regionów Polski oraz legend związanych z polskimi stolicami. Dzieci pracowały z mapą Polski, wzbogaciły słownik o pojęcia patriotyczne, rozpoznawały piosenki i wiersze o naszym kraju. Była to kolejna żywa lekcja historii w ramach projektu: "Szkoła Młodych Patriotów".

 • Dzień Babci i Dziadka

  22.01.2018

   

   DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

            22 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor, która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. Następnie uczniowie kl. 0-III oraz przedstawiciele klas IV-VI przedstawili program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci chciały w ten sposób podziękować Babciom i Dziadkom za miłość i okazywane zrozumienie. Czas upłynął przy recytacji wierszy, wspólnym śpiewie i tańcach. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”. Na koniec uroczystości wnuki wręczyły babciom i dziadkom laurki i kwiaty . Miłym zakończeniem uroczystości był słodki poczęstunek. W organizację tego niezapomnianego święta włączeni byli pracownicy szkoły oraz rodzice. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

   

  .

   

   

 • Powstanie Styczniowe

        Polacy to naród niezwykle waleczny, dumny i honorowy, co potwierdzają karty naszej historii. Jednym z najbardziej krwawych zrywów wolnościowych Polaków było Powstanie styczniowe - partyzancka walka praktycznie nieuzbrojonych chłopów i ziemian z ogromnym Imperium Rosyjskim.                                   W związku z obchodami 155 rocznicy jego wybuchu, w  naszej szkole   22 stycznia 2018 r. zorganizowaliśmy  "Wieczornicę Powstania Styczniowego". Było to spotkanie muzyczno – edukacyjne, które miało na celu odtworzenie atmosfery tamtych wydarzeń. Do udziału zaprosiliśmy Małogoski Oddział Powstańczy 1863 r. Klub Historyczny działający przy Domu Kultury w  Małogoszczu. Jego członkowie zaprezentowali mundury powstańców oraz broń, którą dysponowali uczestnicy walk. Obejrzeliśmy dwa filmy przedstawiające zarys tamtych wydarzeń i podróż fotograficzną w rok 1863. Pan Grzegorz Szymański przedstawił krótki przebieg Powstania Styczniowego na terenie  Małogoszcza. Miasto odegrało w nim ważną rolę. W Małogoskiej plebanii mieścił się sztab generała Mariana Langiewicza. Tutaj też rozegrała się jedna   z najkrwawszych bitew powstania styczniowego stoczona 24 lutego 1863r. Za jej sprawą Małogoszcz trafił do podręczników historii a na jej kanwie Stefan Żeromski napisał :Wierną rzekę".                                               Następnie uczniowie klasy VII przeprowadzili quiz historyczny, który potwierdził dużą znajomość uczestników spotkania faktów z historii naszej Ojczyzny. Mogliśmy również podyskutować o współczesnym patriotyzmie. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne a goście oddali salwy honorowe na placu szkolnym. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.

  20180122_181701.mp4     

 • Bezpieczne ferie- spotkanie z policjantem

  15.01.2018
 • WOŚP 2018

  26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

  heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

  W naszej szkole Orkiestra zagrała po raz trzeci. Do akcji włączyli sie wszyscy uczniowie, oddział przedszkolny, nauczyciele oraz rodzice. Bardzo dziękujemy wszystkim za duży  wkład pracy i zaangażowanie w organizację tej uroczystości. Szczególnie gorące podziękowania składamy  dla Pani dyrektor Anety Jończyk i Pani Ewy Terpic - Zając za przekazane gadżety do licytacji.  Zebraliśmy kwotę 1607,76 zł. Siema!

 • ,,ZWIASTUJĘ WAM RADOŚĆ WIELKĄ ! ''

   

         Pod takim hasłem  21 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki z bożonarodzeniowym przesłaniem, wystąpili uczniowie klas: O, I, IV, przedstawiciel kl. III oraz VI prezentując Jasełka. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Ku zaskoczeniu wszystkich w  postać Jezusa wcieliło się trzymiesięczne niemowlę. Słowu mówionemu towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek wykonywanych wspólnie z licznie zgromadzonymi gośćmi :z-cą Wójta Jacka Sienkiewicza, Proboszcza parafii ks. Tadeusza Siciarskiego oraz rodziców. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy. Pani Dyrektor w imieniu gości, podziękowała małym wykonawcom oraz nauczycielom którzy zaangażowali się i pomogli w przygotowaniu tegorocznych jasełek, a Pan wójt obdarował dzieci  słodyczami. Całą uroczystość zwieńczyły świąteczne życzenia złożone przez Panią Dyrektor, Pana Wójta oraz ks. Proboszcza .

 • JASEŁKA 2017

  Dużo świątecznej radości: z choinki jak z żurnala i z karpika bez ości, z rozmów przy stole pełnym jedzenia bez wybrzydzania i marudzenia i wielu niespodzianek, nie tylko pod choinką A przede wszystkim miłego czasu z rodzinką! 
  JASEŁKA 2017 - Obrazek 1

 • Listy do Świętego Mikołaja

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod nazwą"Bicie rekordu Polski w pisaniu listów do Świętego Mikołaja". Napisaliśmy 56 listów, które zostały wysłane do siedziby Świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, że osiągniemy zamierzony cel w konkursie, a być może spełnią się nasze marzenia zawarte w listach. Przy okazji była to świetna lekcja języka polskiego - ćwiczyliśmy umiejętność pisania listu i adresowania kopert, co jak się okazało, wcale nie było łatwe. Organizatorowi konkursu życzymy pobicia rekordu.

 • Mikołajki

  Na tego niezwykłego gościa...Świętego Mikołaja czekaliśmy cały rok. Odwiedził nas w środę 6 grudnia. Przyniósł prezenty wszystkim grzecznym dzieciomwink. Towarzyszyły mu Śniezynki, które pomagały rozdawać słodkie prezenty. Niestety nie mogł być z nami długo, gdyż spieszył się do innych dzieci. Żegnając się z nami obiecał "wpaść" za rok. Już czekamy! Do zobaczenia Święty Mikołaju!

 • Andrzejki

  30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Dyskotekę Andrzejkową. Poza muzyką, tańcami i świetną  zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek, w role których wcieliły się dziewczynki z klasy szóstej.Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
   

 • Swiatowy Dzień Pluszowego Misia

  27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele przybyli z uczniami do szkoły. Na korytarzu i w klasach zrobiło się kolorowo i "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Poznaliśmy historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki smiley.                                                       Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 • Druga wizyta studentów

  Po raz drugi 22 listopada 2017 r. odwiedzili naszą szkołę studenci działający w Reginalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Tym razem byli to: Samuvel Kirakosyan z Armenii i Luca Porcedda z Włoch, którzy spotkali się z uczniami klasy IV, V i VI. Przedstawili nam bardzo ciekawe prezentacje multimedialne o swoich ojczystych krajach. Bawiliśmy się w głuchy telefon w języku włoskim i armeńskim. Nauczyliśmy się również pisać i mówić kilku podstawowych słów w tych językach. Było to bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Czekamy na następnych gości.

 • Słodka wyprawa „do Manufaktury Słodyczy” w Kielcach.

  29.11.2017

   

             W dniu 29  listopada 2017 r. uczniowie z klasy: „O”, I, II i III wraz z opiekunami wybrali się  na wycieczkę do Kielc. Pomimo zimowej aury humory wszystkim dopisywały. Już na samym początku grupa udała się do McDonalds’a, żeby odrobinę się posilić przed najważniejszym punktem  wycieczki, a mianowicie „ Manufakturą Słodyczy”, gdzie czekały na nas ciekawe warsztaty  edukacyjne Od ziarna do tabliczki”. To wyjątkowe zajęcia, podczas których każdy uczestnik dowiedział się jak powstaje prawdziwa czekolada, zaprojektował i wykonał swoja własną tabliczkę czekolady. W trakcie warsztatów i prezentacji multimedialnej dzieci miały możliwość  dowiedzieć  się skąd pochodzi oraz jak smakuje ziarno kakaowca. Każdy uczestnik wycieczki własnoręcznie wykonał czekoladowy odlew i mógł zabrać go do domu.  Po skończonych warsztatach dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń, pojechały do swoich domów. Bardzo dziękuję Mamom , które  zaangażowały się w wyjazd swoich pociech oraz tym  które pomogły w  opiece  na wycieczce.

 •     DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

  24.11.2017

       DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

              24 listopada uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji – Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji uczniowie zdobywali wiedzę na temat ochrony czystego powietrza. Włączając się w obchody tego święta, tak jak w założeniach akcji przeszliśmy protestacyjnym barwnym korowodem  przez Cieśle rozdając promocyjne, wiatraczki i baloniki. Najmłodsi bawili się i śpiewali piosenki ekologiczne. Później zabawa przeniosła się do szkoły tam oglądaliśmy  film edukacyjny z cyklu „Zanieczyszczenia atmosfery”. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne pod hasłem „Czyste powietrze wokół nas”. Kolorowe balony, transparenty, plakaty, wystawa na korytarzu szkolnym zrobiły wrażenie. Czy nasza akcja odniesie skutek? Jeśli uda się nam przekonać choć jedną osobę, to już będzie to sukces.

   

 • ,,Segregowanie to surowców oszczędzanie''

  ,,Segregowanie to surowców oszczędzanie''

                    W naszej szkole rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat dotyczący segregacji śmieci. Uczniowie  klaas I-III wykonywali prace przedstawiające właściwy sposób segregacji odpadów  propagując ochronę środowiska. Na konkurs wpłynęło  10 prac plastycznych. Spośród prac komisja  wybrała najładniejsze. Pierwsze miejsce przyznano dla  Izabeli Ciulęby ( kl III), drugie miejsce zajął Dawid Bryła (kl I). Miejsce trzecieTatiana Krzysztofik  kl (III) oraz Bartłomiej Stępień (kl I). Wyróżnienie zdobyła praca Roksany i Weroniki Kupczyk. Wszystkie  prace wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym pod hasłem ,,Ciesielskie dzieci segregują śmieci'' gdzie mogą być podziwiane przez społeczność uczniowską. Serdecznie gratulujemy.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
  Cieśle 63
  29-105 Krasocin

 • (041)3855134

Galeria zdjęć