Nawigacja

 • VII Gminna Biesiada Profilaktyczno - Czytelnicza w Mieczynie

  22 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w VII Gminnej Biesiadzie Profilaktyczno - Czytelniczej, która odbywała się pod hasłem "O zdrowie i bezpieczeństwo dbamy - książki chętnie czytamy" w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Uczniowie z klasy IV i VI zaprezentowali piosenkę o tym jak nie należy się odżywiać, a co powinno się jeść, aby być silnym i zdrowym. Tanecznym krokiem zachęcali do aktywności fizycznej.  Dziękujemy gospodarzam za bardzo miłe przyjęcie i poczęstunek. 

 • Nocne uczniów zabawy

  17 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował biwak w naszej szkole dla wszystkich chętnych uczniów. Licznie pojawili się uczniowie klas IV - VII oraz najmłodsi uczniowie klasy I. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Można było się bawić, grać w piłkę, w tenisa, układać puzzle, oglądać filmy i wiele innych rzeczy, które wymyślali nasi koledzy. Jak to na prawdziwym biwakusmileynie wszyscy zdążyli zasnąć, a tu już była pobudka. Tak szybko minęła ta noc! Wielkie brawa należą się  dla maluchów, którzy dzielnie spędzili pierwszą noc bez rodziców. Zapraszamy do galerii, gdyż nie wszystko można opisać słowami.

 • Uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Krasocinie

  11 listopada delegacja naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w uroczystościach z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Krasocinie. Rozpoczęły się one mszą św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Doroty i Św. Tekli. Po uroczystej mszy św. Poczty Sztandarowe wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą, zespołem tanecznym  "Aplauz" i innymi uczestnikami udały się pod Grotę Najświętszej Marii Panny. Po wystąpieniu Pana Ryszarda Kowalczyka i wójta gminy Pana Ireneusza Gliścińskiego delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Dnia 9.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach odbyła się uroczysta akademia na pamiątkę 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona przede wszystkim przypomnieć tamte czasy, jak również wzbudzić refleksję. Część artystyczną porzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Program przygotowany przez uczniów klas IV-VII pod kierunkiem pani Grażyny Czekaj i pani Marzeny Gierczak wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń porzedzających datę 11.11.1918 r.. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przypomniano daty trzech najważniejszych rozbiorów i powstań narodowych. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśnie patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodlegość. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna. Akademia zakończyła się krótką przemową pani Dyrektor. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodleglości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 • „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.

  03.11.2017

  Nasi najmłodsi uczniowie ostatnio dużo podróżują, tym razem dnia  03.11 2017 r. uczniowie klasy I  wzięli  udział w akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”,  która odbyła się w Domu Kultury we Włoszczowie. Przedsięwzięcie to ma na celu przekazanie dzieciom najważniejszych informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.  Ciekawym elementem akcji była nauka poprzez zabawę. Było bardzo wesoło. Furorę robił jeż Edek – maskotka ,,Echa Dnia” tańczył, śpiewał i dokazywał na scenie, wprawiając przy tym wszystkich w dobry humor. Dzieci miały możliwość obejrzeć zabawne przedstawienie o „Krusikowie”oraz nauczyć sie kilku piosenek. Bardzo dobrze się bawiły. Jeden z pierwszoklasistów, który odnalazł przy swoim miejscu ukryty kupon, otrzymał nawet prezent od policjantów. Okazało się, że pierwszaki mają dużą wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przede wszystkim znały numery alarmowe do służb ratunkowych oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zaangażowanie, czynny udział oraz bardzo dobra zabawa dzieci świadczy o trafności tej formy przekazywania wiedzy. Na koniec każda klasa,,pierwszaków” razem ze swoją wychowawczynią, pozowała do wspólnej fotografii.  Akcji Pierwszaki jak zawsze towarzyszy konkurs, w którym klasa, która zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej w całym regionie otrzymuje tytuł "Najsympatyczniejszej Klasy Pierwszej 2017/2018" oraz dodatkowe nagrody.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  16.10.2017

  16 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński i Pani Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Krasocinie Irena Kuśmierczyk. Uczniowie wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom i pracownikom obsługi za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.

  20171016_115247.mp4

 • Ślubowanie klasy pierwszej

  23.10.2017

                   23.10  w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki  w Cieślach miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu  każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Odświętnie ubrane dzieci  wkroczyły w rytmie piosenki „Puk Puk”. Machając powitały wszystkich zebranych na tej uroczystości, a uczennice klasy czwartej Marcelinka, Agatka  oraz Ola  przebrane w baśniowe postaci zabrały pierwszaków w magiczną wędrówkę. Pierwszoklasiści niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Piosenki, wiersze oraz taniec  w ich wykonaniu zachwyciły zgromadzonych gości, którzy zgodnie stwierdzili, że dzieci zdały pierwszy egzamin na szóstkę i mogą  już zostać przyjęte do braci uczniowskiej.  Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Aneta Jończyk nie kryła dumy dotykając ramion dzieci symbolicznym ołówkiem z radością  przyjmując  je do grona uczniów naszej szkoły. Wychowawczyni B.Bryła wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a rodzice niespodziankę w postaci tub obfitości ze słodyczami. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku na który w rytmie poloneza rodzice zaprowadzili swoje pociechy. Uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci, które od tego dnia stały się pełnoprawnymi uczniami  naszej szkoły . Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam  sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

 • ​„Prze­moc nie jest oz­naką siły, lecz słabości”.

  W tym roku przypada już trzydziesta trzecia rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, który od dnia 6 czerwca 2012 roku jest Patronem Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach. Jak co roku społeczność szkolna upamiętniła swojego Patrona krótkim apelem podczas, którego przypomniano postać ks. Jerzego, zostały złożone kwiaty pod  tablicą pamiątkową. Następnie w godzinach popołudniowych przedstawiciele naszej szkoły udali się do Warszawy, aby na  grobie przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu zapalić znicz i wziąć udział w rocznicowej Mszy św.

 • ,,Gang Wiewióra 2”

  13.10.2017

                     13 października uczniowie  klas I, II,III oraz zerówka wraz z wychowawcami wybrali się do kina Helios w Kielcach  na jeden z hitów filmowych ,,Gang Wiewióra 2”. Wszyscy od dawna czekali na ten moment. Wyjazd został zorganizowany w związku z minionym Dniem Chłopaka. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.  Po filmie, zgodnie z planem udaliśmy się do McDonald’s. Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

 •  Śniadanie daje moc! Robimy kanapki.   

  10.10.2017

   Śniadanie daje moc! Robimy kanapki.   

          Uczniowie klasy I uczestniczą w  projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej, który doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej promujących zdrowy styl życia. Dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i  wyobraźnię, dlatego 10 października uczniowie klasy I  przyniosły do szkoły potrzebne produkty i sami robili kanapki. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.  

 • Światowy Dzień Zwierząt

  04.10.2017

  Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku.

  Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ zachęca do adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

 • Święto pieczonego ziemniaka

  29.09.2017

   

 • Dzień Chłopaka

         Dzień chłopaka w klasie pierwszej   

         Święto chłopaka obchodzimy w Polsce 30 września, ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach.  Już 28 września  dziewczęta z klasy I Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki w Cieślach sprawiły swym kolegom niespodziankę .  W tym  dniu, przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów i złożyły im najserdeczniejsze życzenia.  Dodatkowo w klasie specjalnie dla chłopaków zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Tego dnia  atmosfera w klasie była bardzo miła.

   

   

 • Spotkanie z policjantem

  21.09.2017

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych i oddziału przedszkolnego poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

   W ramach edukacji w tym kierunku, 21 września wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym, panem Zbigniewem Lichosikiem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły      i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

  Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  15.09.2017

        

  Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.                                     W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień  Kropki. W tym dniu  nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti.                                   Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś  drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie własnej wartości u wszystkich uczniów.                           Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", kropkach biedronki, diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.  Wykonaliśmy kropkowane prace, które można zobaczyć w galerii zdjęć.                                                                          Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się  

  4 września 2017 r.

  -8.30 WYJAZD AUTOBUSEM DO KOŚCIOŁA

  -9.00 MSZA ŚWIĘTA

  -10.00 INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO.

 • WAKACJE

 • III Gminny Przegląd Talentów w Językach Obcych

  30.05.2017

  III Gminny Przegląd Talentów w Językach Obcych

   

  30 maja 2017 r. w Szkole podstawowej im. Prymasa tysiąclecia w Mieczynie odbył się

   III Gminny Przegląd Talentów w Językach Obcych. Celem tego konkursu jest zachęcanie

   do nauki języków obcych oraz promowanie talentów uczniów szkół podstawowych

   z Gminy Krasocin.

  Uczniowie prezentowali wiersze i piosenki języku angielskim lub niemieckim.

  Zwycięzcy otrzymali statuetki do szkoły, którą reprezentowali a także dyplomy, książki

  i gadżety.

  W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

  Agata Dzwonek i Aleksandra Sobczyk

   I miejsce

  w kategorii ‘Język angielski klas 1 -3’- piosenka.

  Patryk Spurek

   wyróżnienie

  w kategorii ‘Język niemiecki klasy 4 -6’- wiersz.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Dzień Mamy i Taty

            Dzień 25.05.2017. był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole, ponieważ gościliśmy Mamusie i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości.  Dziewczynki z klasy III wytrwale ćwiczyły układy taneczne aby dobrze wypaść przed rodzicami. Dzieci młodsze i starsze  dały pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych, recytatorskich i aktorskich. Z wielkim uczuciem śpiewały  piosenki. Zabawny był skecz oraz piosenki śpiewane w języku angielskim. Rodzice  z uwagą i podziwem obejrzeli występy artystyczne swoich pociech.  Na koniec wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione  laurki oraz kwiaty. Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach. Uroczystość przebiegła w  ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.

   

   

   

   

 • Z wizytą w stolicy

  17.05.2017

  Z WIZYTĄ W STOLICY

  17 maja bieżącego roku, w ramach integracji, uczniowie dwóch szkół podstawowych:  bł. Ks. J. Popiełuszki z Ciesiel i im. Prymasa Tysiąclecia z Mieczyna poznawali najciekawsze zakątki Warszawy. Spacer po Łazienkach Królewskich dał wytchnienie po podróży. Stare Miasto dało się poznać w promieniach słońca, co prawda w  tzw. „pigułce”, bo program był bardzo napięty. „Mały Powstaniec”, Syrenka Warszawska, czy Zamek Królewski przyciągały uwagę uczniów.

  Kolejnym punktem programu była wizyta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych                    i Fabularnych, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach  prowadzonych przez specjalistów pracujących na co dzień w branży filmowej. Poznali panią charakteryzator od efektów specjalnych, byli świadkami powstawania ”rany ciętej” na czole koleżanki i wreszcie mogli sami wykonać charakteryzację specjalną na ręce kolegi, czy koleżanki. W wytwórni można było przy okazji spotkać znanych aktorów, którzy akurat mieli przerwę na własnym planie filmowym (m.in. Katarzynę Figurę, czy Marcina Bosaka).

  Popołudnie uczniowie spędzili w Centrum Nauki „Kopernik”. Nauka przez zabawę i doświadczenie przyniosła dzieciom niezłą frajdę. Każdy znalazł coś dla siebie: Majsternia, Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny,  Park Odkrywców. Wystawy dają więcej możliwości różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków niż obrazki w książce. Przykładowo: „Magnetyczna chmura”, „Najeżone ciecze” i „Magnetyczny most” to eksponaty, które na różne sposoby obrazują linie pola magnetycznego. „Magnetyczna chmura” skupia się na obserwacji wzrokowej. „Najeżone ciecze” dają możliwość nie tylko obserwacji, ale również kształtowania przestrzeni pola. Z kolei „Magnetyczny most” to okazja, aby także fizycznie poczuć linie pola magnetycznego.

  Po tak emocjonującym dniu, przyszedł wreszcie czas na posiłek i odpoczynek w Bibliotece Uniwersyteckiej, a także na chwilę zadumy przy grobie Błogosławionego Jerzego Popiełuszki.

  Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i miłe wrażenia zachęcą uczniów do odwiedzenia stolicy ponownie.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
  Cieśle 63
  29-105 Krasocin

 • (041)3855134

Galeria zdjęć