• ,,Stawiam na moją przyszłość''

• Od lutego 2014 r. Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. Popiełuszki w Cieślach wspólnie z Fundacją Równych Szans realizuje kolejny w tym roku szkolnym projekt pt. „Stawiam na moją przyszłość”.

Tym razem jest on nagrodą dla uczniów, którzy na półrocze uzyskali średnią ocen powyżej 4,0. W  projekcie dzieci rozwijają swoje zdolności w zakresie nauk przyrodniczych, poznają tajniki elektryki i elektroniki, a w działaniach z przedsiębiorczości zakładają własne firmy. W ramach warsztatów przyrodniczych uczniowie zwiedzą zakład w Bukowie, poznają zasadę  eksploatacji złóż skał wapiennych i związaną z tym ochronę środowiska.  Na podstawie zdobytej wiedzy, pod okiem fachowców  w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ostrowie wybudują makietę góry- która była kiedyś Pasmem Przedborsko-Małogoskim.

Projekt potrwa do końca roku szkolnego