• ,,Moja wiedza szansą na lepsze jutro, lepszy start"

        •  

          Od lutego 2013 r. trwały przygotowania do wdrożenia projektu, jaki grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach wspólnie z Fundacją   Równych Szans w Kajetanowie zgłosiła w ramach konkursu otwartego ogłoszonego przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach. Pod koniec sierpnia udało się sfinalizować te starania.Projektodawcą jest Fundacja Równych Szans a partnerem Gmina Krasocin/Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Krasocinie.

          Począwszy od września bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach na podstawie umowy podpisanej ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego pt: „Moja wiedza szansą na lepsze życie, lepszy start”. Projekt  jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżet Państwa Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Poddziałania 9.1.2 „ Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

          Na realizację projektu szkoła uzyskała dofinansowanie w kwocie

          146519,17 PLN.

          Działania projektu skierowane są do uczniów Szkoły Podstawowej im bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach. Celem projektu jest poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły oraz ukierunkowanie na rozwój kompetencji kluczowych uczniów a przez to osiąganie przez nich lepszych wyników w nauce. Zajęcia wyrównawcze skierowane są do uczniów klas IV-VI.

          W ramach projektu od września 2013r. do czerwca 2014r. realizowane są następujące zadania:

          1. Zajęcia wyrównawcze z matematyki – 2 grupy.

          2. Zajęcia wyrównawcze z przyrody – 1 grupa.

          3. Zajęcia wyrównawcze z informatyki – 2 grupy.

          4. Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego – 2 grupy.

          5. Zajęcia wyrównawcze z historii – 1 grupa.

          6. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego – 2 grupy.

          7. Warsztaty pedagogiczno – psychologiczne – 2 grupy.

          Ponadto zaplanowano zakup pomocy dydaktycznych przydatnych w realizacji zajęć. Będą to min.: programy multimedialne do nauczania matematyki, informatyki, przyrody, języka polskiego, historii i języka angielskiego, laptop, projektor, mikroskop z kamerą USB, mikrofon z niezbędnym nagłośnieniem, kamera cyfrowa.

          Realizacja działań zaplanowanych w projekcie przyczyni się do lepszego przygotowania uczniów do sprawdzianów kompetencji i konkursów przedmiotowych, rozwoju ich zainteresowań, kształtowania pozytywnych postaw społecznych oraz prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.