• Dzień Ziemi 2022

• Od zawsze zwracaliśmy w naszej szkole  uwagę na sprawy związane z ekologią , poszanowaniem bogactwa świata przyrodniczego. 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi . Wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści o naszej planecie, układaliśmy "ekologiczne" historyjki obrazkowe, a także nauczyliśmy się piosenek o Ziemi. Wykonaliśmy też wiele prac plastycznych, m.in. wyklejankę kuli ziemskiej z kolorowego papieru i plakat przedstawiający "zmartwioną" i "wesołą" planetę Ziemię. Aby upiększyć nasze środowisko wspólnie sadziliśmy kolorowe kwiaty, które będziemy podlewać i obserwować, jak rosną. Dzięki temu staliśmy się prawdziwymi przyjaciółmi przyrody!

• Wycieczka do Manufaktury czekolady”

• 12 kwietnia uczniowie brali udział w wycieczce do Manufaktury Czekolady w Kielcach. Podczas warsztatów własnoręcznie  ozdabiali czekoladę różnymi bakaliami i pakowali w pudełko. Radości i pomysłów było wiele. Zwidzilismy również Plac zamkowy przy Bazylice  Katedralnenej w Kielcach oraz Ogród Włoski. Dziękujemy Powiatowemu Centrum Kultury i Rekracji we Włoszczowie za organizację wycieczki.

• Życzenia Wielkanocne

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim wiosennego optymizmu, rodzinnego spokoju oraz pięknych chwil spędzonych  z bliskimi przy świątecznym stole.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach

• Policjanci z wizytą w naszej szkole

• Policjanci w trosce o najmłodszych, odwiedzili uczniów klas 0 - III w naszej szkole. Mundurowi przekazali dzieciom sporą dawkę wiedzy o bezpieczeństwie. Uczniowie z wielkim entuzjazmem odpowiadali na zadawane pytania. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też pokaz z użyciem znaków drogowych i samochodzików. Wielki entuzjazm wśród zebranych wzbudziła postać Koziołka Spoko, który uczył dzieci zasad przechodzenia przez jezdnię. Celem zorganizowanego spotkania było nie tylko omówienie zasad bezpieczeństwa, ale również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z policjantami pamiątkowe zdjęcie a także otrzymali odblaski.