• Zabawy integracyjne

• 13czerwca uczniowie klasy 0-IV  Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczestniczyli w wycieczce  do Bocheńca nad Wierną Rzekę. Celem wycieczki była integracja dzieci z oddziału przedszkolnego  z kolegami ze starszych klas. Na miejsce spotkania przywieźli nas rodzice. Byliśmy szczęśliwi , że pogoda dopisuje               i udaliśmy się na spacer po lesie, który znajduje się wzdłuż rzeki. W czasie wycieczki dzieci wysłuchały historii Wierna Rzeka i nazbierały drewna. Rodzice w tym czasie rozpalili ognisko i wspólnie upiekliśmy kiełbaski.           Po smacznym posiłku usiedliśmy na kocach i czytaliśmy  książki w ramach projektu „Czytanie  na polanie „.         W wolnym czasie bawiliśmy się na placu zabaw i nad rzeką. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły . To była  kształcąca i integrująca wycieczka. Dzieci z oddziału przedszkolnego były szczęśliwe, że wspólnie z uczniami klas starszych mogły się bawić. Wycieczka nad Rzekę Wierna w Bocheńcu jest cykliczna, gdyż jeździmy tam już kilka lat zawsze w czerwcu.

• Czytanie na polanie

• #czytanienapolanie.

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „Czytanie na Polanie”, która jest realizowana w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".

15 czerwca przedszkolny plac zabaw zamienił się w przestrzeń czytelniczą. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasa VIII na kocykach miały możliwość oglądania i czytania książek na świeżym powietrzu. Pozycje do czytania były dowolne. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Uczniowie klas IV-VII przyłączyli się do tej akcji, czytając podczas przerwy w rajdzie rowerowym  w  tajemniczych ruinach kościoła św. Michała w Gruszczynie. Akcja spodobała się wszystkim i achęciła do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.