• Czytanie Na Polanie

• Ogólnopolska Akcja Czytanie na Polanie to jeden z ważnych projektów czytelniczych w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Akcja ta jest skierowana do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej.

27 maja   uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w tej akcji. W atmosferze piknikowej spędzili miło czas na czytaniu książek zaproponowanych przez panią bibliotekarkę Ilonę Janikowską. Wydarzenie odbyło się w ogrodzie i altanie na terenie szkoły, wśród zielonych drzew, w otoczeniu pięknej przyrody. Miejsce to sprzyjało relaksowi i stworzyło doskonałe warunki do czytania książek.

• Wycieczka do OSM we Włoszczowie

• W dniu 11 czerwca br. uczniowie klas VIII ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie oraz Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach uczestniczyli w spotkaniu z Przedstawicielami OSM Włoszczowa. Wizyta została zorganizowana w ramach lekcji z przedmiotu: Doradztwo zawodowe, a jej celem było zapoznanie uczniów z lokalnym przedsiębiorstwem jako potencjalnym miejscem pracy.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Przedstawicieli OSM Włoszczowa, uczniowie mieli okazję zobaczyć halę produkcyjną, w której powstają produkty mleczne, a także zwiedzić laboratorium, w którym specjaliści czuwają nad odpowiednią jakością mleka. Dodatkową atrakcją było zapoznanie ze sposobem wytwarzania szerokiej gamy produktów, które wytwarza Spółdzielnia, np. twarogów, serków wytrawnych i słodkich, żółtych serów oraz ich konsumpcja.

OSM Włoszczowa została zaprezentowana jako miejsce gwarantujące dobre warunki pracy oraz stwarzające wiele możliwości rozwoju.

Uczniowie klas VIII szkół z Ciesiel i Bukowej oraz organizator wycieczki p. Agnieszka Kwapisz pragną serdecznie podziękować Staroście Włoszczowskiemu, p. Dariuszowi Czechowskiemu za pokrycie kosztów przejazdu oraz Prezesowi OSM Włoszczowa, p. Ryszardowi Piziorowi za zorganizowanie spotkania.