•  Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach

ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022

Termin składania wniosków:

oddziały przedszkolne: od 01.03. 2021 r. do 30.03.2021 r.

klasy pierwsze: od 19.02.2021 r. do 05.03.2021 r.

Wnioski do pobrania w sekretariacie lub na stronie szkoły.

• Dzień Kubusia Puchatka

• Dnia 18.01.2021r. przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.  W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia. Przygody miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko.

Kubuś Puchatek był w sali dzieci, zostawił ślady na podłodze i list. Zadaniem przedszkolaków było odnaleźć słoiczki z zadaniami, które miały wykonać. Dzieci od razu odnalazły ślady łap misia i wszystkie słoiczki. Musiały odgadnąć Kubusiowe zagadki, wykonać Puchatkowe ćwiczenia przy piosence. Ostatnim, najsmaczniejszym zadaniem, było zlizanie miodku z ciasteczek. Dzieci kolorowały także Puchatkowe kolorowanki i  układały puzzle. To był super dzień!

• Wigilia

• Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii.

22 grudnia 2020 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci ubrane w odświętne stroje wraz z opiekunami  zasiedli w kole, aby złożyć sobie świąteczne życzenia, wspólnie zanucić znane i lubiane kolędy i otulić się ciepłem tej niezwykłej nocy. Potem zajęli miejsca przy stole, na którym nie brakowało świątecznych przysmaków. W tym dniu dzieci szły do domu niosąc własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami, ozdoby świąteczne, pamiątkowe prezenciki i słodkie podarki.

• Królewski gród oczami naszych pierwszoklasistów.

• Poznając literkę z jak zamek i ó jak król i królowa cały tydzień rozmawialiśmy o królu Kraku, Smoku Wawelskim, dzielnym Szewczyku Dratewce oraz zamku na smoczej górze. Poznawaliśmy najpiękniejsze i największe zamki w Polsce- zamki królewskie i zamki rycerskie, a potem sami zabraliśmy się za budowanie własnych zamków. Radości było mnóstwo, a fantazja i zapał do pracy dopisywał  Nadii, Julii oraz Grzesiowi i  Wiktorowi.

• Barborka

• Barbórka czyli święto górników obchodzone tradycyjnie 4 grudnia. Tego dnia przypada dzień św. Barbary z Nikomedii patronki górników i wszystkich osób związanych z wydobyciem paliw kopalnych. Święta Barbara patronuje również trudnej pracy marynarzy, rybaków, żołnierzy i kamieniarzy.

W tym roku, ze względu na panującą epidemię wizyta górników w przedszkolu nie odbyła się. Zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich jest najważniejsze. Jednak aby umożliwić dzieciom poznawanie zawodu górnika i ciekawostek z nim związanych, dzieci kolorowały tematyczne kolorowanki, zgadywanki i wierszyki. Poznały węgiel do rysowania, wykonały prace plastyczne –  towarowy pociąg i odświętne górnicze czapki.  Teraz już wiedzą czym zajmują się górnicy, jak trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę.