Pożegnanie klasy VIII
- 11
Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach
- 1520166
Czytanie Na Polanie
- 6
Ogólnopolska Akcja Czytanie na Polanie to jeden z ważnych projektów czytelniczych w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Akcja ta jest skierowana do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej.
27 maja uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w tej akcji. W atmosferze piknikowej spędzili miło czas na czytaniu książek zaproponowanych przez panią bibliotekarkę Ilonę Janikowską. Wydarzenie odbyło się w ogrodzie i altanie na terenie szkoły, wśród zielonych drzew, w otoczeniu pięknej przyrody. Miejsce to sprzyjało relaksowi i stworzyło doskonałe warunki do czytania książek.
Wycieczka do OSM we Włoszczowie
W dniu 11 czerwca br. uczniowie klas VIII ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie oraz Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach uczestniczyli w spotkaniu z Przedstawicielami OSM Włoszczowa. Wizyta została zorganizowana w ramach lekcji z przedmiotu: Doradztwo zawodowe, a jej celem było zapoznanie uczniów z lokalnym przedsiębiorstwem jako potencjalnym miejscem pracy.
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Przedstawicieli OSM Włoszczowa, uczniowie mieli okazję zobaczyć halę produkcyjną, w której powstają produkty mleczne, a także zwiedzić laboratorium, w którym specjaliści czuwają nad odpowiednią jakością mleka. Dodatkową atrakcją było zapoznanie ze sposobem wytwarzania szerokiej gamy produktów, które wytwarza Spółdzielnia, np. twarogów, serków wytrawnych i słodkich, żółtych serów oraz ich konsumpcja.
OSM Włoszczowa została zaprezentowana jako miejsce gwarantujące dobre warunki pracy oraz stwarzające wiele możliwości rozwoju.
Uczniowie klas VIII szkół z Ciesiel i Bukowej oraz organizator wycieczki p. Agnieszka Kwapisz pragną serdecznie podziękować Staroście Włoszczowskiemu, p. Dariuszowi Czechowskiemu za pokrycie kosztów przejazdu oraz Prezesowi OSM Włoszczowa, p. Ryszardowi Piziorowi za zorganizowanie spotkania.
Festyn Rodzinny!
- 233
Wycieczka w góry - Zakopane i Słowacja
- 2733923
Festyn Rodzinny!
Konkurs Recytatorski
- 31
Dnia 29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersz dla Mamy i Taty". Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Każdy uczestnik mógł zaprezentować tylko jeden wiersz. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce –Aleksandra klasa II
Alan klasa II
Łukasz klasa II
II miejsce: Barbara klasa I
Julia klasa I
Aleksander klasa I
III miejsce: Alan klasa I
Kasjan klasa I
Wojciech klasa I
Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, oraz przybory szkolne.
Szkolny Konkurs Ekologiczny „Coś z niczego”
- 13
Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
- 5
W dniu 24.05.2024r. uczniowie klasy VII wzięli udział w ciekawej lekcji chemii, podczas której wykazali się dużą aktywnością i umiejętnością zespołowej pracy. Tematem zajęć były wskaźniki kwasowo- zasadowe. Uczniowie podzieleni na grupy pracowali z roztworami wodnymi kwasów i zasad. Przypomnieli sobie czym róźni się woda wodociągowa od destylowanej. Poznali rodzaje i nazwy wskaźników, a także samodzielnie zbadali jaką barwę przybierają w zależności od odczynu roztworu. Wszyscy uczniowie podczas lekcji wykazywali duże zaangażowanie, a dzięki samodzielnej pracy mogli doskonalić umiejętności posługiwania się odczynnikami i szkłem laboratoryjnym. Nauczyciel chemii- Kinga Cisłowska.
Prastare Opowieści-Wyprawa do Zagrody Edukacyjnej w Leśnicy
- 30
7 maja uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki, pod opieką wychowawczyń i rodziców, uczestniczyli w warsztatach w zagrodzie edukacyjnej "Ostoja Dworska" w Leśnicy, dawnej siedzibie starostów małogoskich. Podczas wizyty zgłębiali historię swojej małej Ojczyzny dzięki Prastarym Opowieściom w wykonaniu Chłopa Świętokrzyskiego w rolę którego wciela się Grzegorz Szymański. Mieli okazję zobaczyć strój kasztelana, wysłuchać gwary, a także spróbować swoich sił w walce na miecze, co bardzo zainteresowało dzieci. Pokazowa inscenizacja otworzyła dla nich okno w przeszłość, pozwalając lepiej zrozumieć życie i zwyczaje sprzed wielu lat. Degustacja tradycyjnego pieczywa i obserwacja procesu dojenia krowy były kolejnymi atrakcjami w zagrodzie. W trakcie wizyty uczniowie mogli także zobaczyć narzędzia, którymi kiedyś pracowano w polu. To nie wszystko, co czekało dzieci tego dnia. Podczas wizyty dzieci miały okazję wziąć udział w lekcji pisania przy użyciu gęsiego pióra na przygotowanej wcześniej karcie pracy. Nie zabrakło także wspólnego pieczenia kiełbasek nad ogniskiem, co sprawiło dzieciom wiele radości. Wszystko to spowodowało, że dzień był pełen fascynujących doświadczeń. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Szymańskiemu za zorganizowanie tak wspaniałych atrakcji, a rodzicom za pomoc w opiece nad maluszkami.
Wycieczka edukacyjna śladami Hugona Kołłątaja.
- 1133329
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
- 1
Prelekcja pani Justyny Komisarczyk ze Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach
Próbna ewakuacja i wizyta strażaków z JOT OSP Krasocin w naszej szkole.
- 355429
Próbna ewakuacja oraz wizyta strażaków z JOT OSP Krasocin w Szkole Podstawowej
im. bł. ks. J. Popiełuszki w Cieślach
Dnia 19 kwietnia 2024r. uczniowie oraz wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki w Cieślach brali udział w próbnej ewakuacji. Celem przeprowadzonej akcji było zapoznanie uczniów z zasadami obowiązującymi podczas sytuacji kryzysowych oraz nauka właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Ewakuacja przebiegła w sposób sprawny i zorganizowany na teren boiska szkolnego.
Tego dnia z wizytą do szkoły przybyli też strażacy (p. Michał Kaczmarek, p. Krystian Pawłowski oraz p. Jakub Stawowski) z Jednostki Operacyjno-Technicznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie. W trakcie spotkania strażacy w ciekawy sposób przybliżyli uczniom specyfikę swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale także udzielanie pierwszej pomocy, zabezpieczenie miejsca wypadku oraz udzielanie wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Największym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wsiąść, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Uczniowie mogli również podziwiać z bliska specjalistyczny sprzęt, w który wóz jest wyposażony, a chętni mogli przymierzyć hełm i odzież ochronną używaną w akcjach. Dzięki ciekawej prelekcji dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że praca strażaka jest trudna i odpowiedzialna. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania strażakom za poświęcony czas i pouczające spotkanie.
Organizator spotkania: Kinga Cisłowska
Finalistki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Świętokrzyskiego"
- 23
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
finalistami konkursu: „Poznajemy Parki Krajobrazowe
Województwa Świętokrzyskiego”
W dniu 16 kwietnia 2024r. uczennice ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach: Maja Mierzwa, Amelia Zakładowska i Maja Kupczyk uczestniczyły w finale wojewódzkiego konkursu pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Świętokrzyskiego”. Uroczystość miała miejsce w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach i była organizowana przez ZŚiNPK. Do dwuetapowego konkursu przystąpiło 46 zespołów ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Pierwszy etap polegał na opracowaniu wybranej z listy tematyki w formie filmu, plakatu naukowego, gry dydaktycznej czy prezentacji multimedialnej. Tylko 5 spośród 46 zespołów znalazło się w finale konkursu, w tym szkoła w Cieślach zdobywając cenne nagrody m.in. Voucher na wycieczkę terenową połączoną z warsztatami przyrodniczymi dla 50 osób oraz słuchawki bezprzewodowe. Po II etapie konkursu, który miał formę testu z wiedzy o formach ochrony przyrody, uczniowie zwiedzali nowoczesny ośrodek w Umianowicach, poznając jego specyfikę oraz walory przyrodniczo – kulturowe ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia Śródlądowej Delty Rzeki Nidy. Do konkursu, uczennice przygotowywała pani Sławomira Jambor.
Spotkanie z ratownikami medycznymi. Ćwiczymy udzielanie pierwszej pomocy.
- 40
Poznajemy Świętokrzyski Park Narodowy
- 12
Misterium
- 41
Powitanie wiosny-Mam Talent
- 105069
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie