• Przynieś Misia!

• Fundacja Miśka Zdziśka organizuje zbiórkę na rzecz dzieci ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Nasza placówka włączyła się do tej akcji.W dniach od 7 do 15 listopada w szkole odbędzie się zbiórka nowych maskotek oraz przyborów szkolnych dla małych pacjentów. Pamiętajmy dobro powraca!

• Światowy Dzień Zwierząt

• Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Klasy I-III  wraz z przedszkolakami obchodziły Światowy Dzień Zwierząt.

Warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

Z okazji Dnia Zwierząt uczniowie przynieśli swoje domowe zwierzątka takie jak: chomiki, koty, papugi oraz psa. Przedszkolaki zaś, miały pluszaki – zwierzaki. Dzieci zostały poinstruowane jak należy o zwierzęta dbać, jak pielęgnować i czym karmić. Każdy mógł wziąć wybranego pupila  na rączki. Na koniec uczniowie wykonali pracę plastyczną – kolorowali rysunki przedstawiające ulubione zwierzę.

• Europejski Tydzień Sportu

• Jak co roku w dniach od 23 do 30 września w całej Europie odbywa się Europejski Tydzień Sportu. Ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści.

W  naszej szkole  organizowano codziennie wydarzenia, w których  udział brali uczniowie  oraz przedszkolaki. Ten sportowy tydzień rozpoczął się od prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej i prawidłowej diety każdego człowieka.

Dzieci chętnie uczestniczyły w wyścigach, torach przeszkód, różnego rodzaju grach zespołowych oraz porannych zabawach ruchowych czy ćwiczeń gimnastycznych.

Mamy nadzieję że nasi podopieczni będą aktywnie spędzać czas nie tylko w trakcie obchodów Tygodnia Sportu lecz przez cały rok, angażując w ruch również swoich rodziców i rodzeństwo.

• Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka to popularne święto, które na dobre zagościło w szkolnej tradycji. W tym dniu chłopcy otrzymali od koleżanek drobne upominki a sami musieli wykazać się umiejętnością wykonania makijażu. Dzień obfitował w wiele atrakcji, była pizza a także dyskoteka i liczne konkurencje. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

• Światowy Dzień Jabłka

• Jeden z najpopularniejszych owoców doczekał się swojego święta – jest nim Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu celebrowaliśmy  wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. W oddziale przedszkolnym zorganizowane zostały zajęcia, podczas których dzieci mogły dowiedzieć się, jakie są właściwości jabłek, jak się je uprawia, dlaczego powinno się je jeść ze skórką, a także, jak ważne jest to, by przed zjedzeniem jabłka zawsze myć. Przekazywanie tej cennej wiedzy było urozmaicone różnymi zabawami i konkursami. Odbył się:

- pokaz jabłek – omówienie ich wyglądu, koloru, kształtu, smaku,

- wspólne jedzenie jabłek i degustacja przetworów wykonanych z jabłek,

- zabawy zręcznościowe z użyciem jabłka (np. chodzenie z jabłkiem na głowie),

- zabawy plastyczne (np. rysowanie jabłek, wyklejanie ich plasteliną lub bibułą),

Na koniec dnia każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce przedstawiającej jabłko. Dzień był bardzo udany.