• Bieg Fair Play

• Dnia 8 września 2022 r. cała społeczność  Szkoły Podstawowej im. bł. Jerzego Popiełuszki      w Cieślach wzięła udział, w obchodach Światowego Dnia Fair Play.

Dzieci i młodzież szkolna zostali zapoznani z zasadami fair play w sporcie, w życiu szkolnym     i codziennym. Zrozumieli, że uczciwość i zdrowa realizacja są bardzo ważnymi i cennymi cechami.

Podczas lekcji w-f w poszczególnych klasach 1-8, a także w oddziale przedszkolnym odbyły się biegi na różnych dystansach.

Biegi zakończone były okrzykiem: Fair Play!

Akcja godna polecenia !

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r..

- 8.30 autobus odjeżdża spod tartaku w Cieślach do Bukowy

- 9.00 Msza św. w kościele w Bukowie

-10.30 inauguracja roku szkolnego w budynku szkoły

Serdecznie zapraszamy.

• Udanych wakacji!!!

• Wszystkim  Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzymy Dzieciom bezpiecznych i  słonecznych wakacji niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor oraz nauczyciele

• Akcja charytatywna ”Pomagamy Ani stanąć na nogi”

• "Pomagamy Ani stanąć na nogi"

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki w Cieślach odbyła się akcja charytatywna zbiórki nakrętek. W związku z tym, że w naszej szkole od kilku lat trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek, która cieszy się coraz większym zaangażowaniem oraz wspieraniem pięknych inicjatyw. W tym roku, wspólnymi siłami pragniemy wesprzeć akcję charytatywną pod hasłem "Pomagamy Ani stanąc na nogi". Akcja polegała  na zbiórce nakretek, kóre następnie zostaną sprzedane i poddane recyklingowi, a dochód z ich sprzedaży wesprze szczytny cel, jakim jest pomoc Ani - czyli leczenie i rehabilitację z wykorzystaniem technologii HAL.

W bieżącym roku szkolnym zebraliśmy 14 worków nakrętek. Dzięki tej akcji, już małe dzieci uczą się, że wystarczą dobre chęci i wielkie serce do niesienia pomocy słabszym bo: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

•
          • Konkurs plastyczny- Żyję zdrowo nie ulegam nałogom

• Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym z zakresu profilaktyki uzależnień organizowanym przez Wójta Gminy Krasocin oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krasocinie. Hasło przewodnie konkursu: „Żyję zdrowo - nie ulegam nałogom.” Celem konkursu było:

1. Promowanie zdrowego stylu życia wolnego od używek i przemocy;
            2. Rozwijanie zainteresowań  w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży;
            3. Zwiększanie świadomości o zagrożeniach uzależnieniami.

• Grill klas IV-V

•

W dniu 17 maja uczniowie klasy IV I V wraz z nauczycielem wych. fiz. spędzili miło czas poza murami szkoły na wspólnym grilowaniu. Czas spędzony razem, radość jaką czerpiemy ze swojego towarzystwa zbliża nas do siebie jeszcze bardziej. Pogoda była piękna więc mieliśmy dodatkowo wspaniały wiosenny spacer. Grill odbył sie na terenie "piaskowni" Jak na grilowanie przystało nie mogło zabraknąć pieczonej kiełbaski., którą uczniowie piekli pod okiem opiekuna i jadły z apetytem. Nawet niejadkom zdarzały się dokładki. Mogliśmy "spalić" to co zjedliśmy, wspinając się na piaskowe szczyty czy budowanie zamków z piasku.To tylko niektóre atrakcje z leśnej zabawy.  Tak naprawdę chodziło o integrację i czas spędzony na wspólnej zabawie. Wszystkim bardzo miło i szybko upłynął czas zabawy- na pamiątkę zostały tylko zdjęcia i wspomnienia.                           Dziekujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego dnia.