13 października uczniowie klas I, II,III oraz zerówka wraz z wychowawcami wybrali się do kina Helios w Kielcach na jeden z hitów filmowych ,,Gang Wiewióra 2”. Wszyscy od dawna czekali na ten moment. Wyjazd został zorganizowany w związku z minionym Dniem Chłopaka. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Po filmie, zgodnie z planem udaliśmy się do McDonald’s. Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.
,,Gang Wiewióra 2”
Śniadanie daje moc! Robimy kanapki.
Śniadanie daje moc! Robimy kanapki.
Uczniowie klasy I uczestniczą w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej, który doskonale wpisuje się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej promujących zdrowy styl życia. Dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i wyobraźnię, dlatego 10 października uczniowie klasy I przyniosły do szkoły potrzebne produkty i sami robili kanapki. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.
Światowy Dzień Zwierząt
Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku.
Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach, sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt TOZ zachęca do adoptowania zwierząt, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.
Święto pieczonego ziemniaka
Dzień Chłopaka
Dzień chłopaka w klasie pierwszej
Święto chłopaka obchodzimy w Polsce 30 września, ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. Już 28 września dziewczęta z klasy I Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki w Cieślach sprawiły swym kolegom niespodziankę . W tym dniu, przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów i złożyły im najserdeczniejsze życzenia. Dodatkowo w klasie specjalnie dla chłopaków zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje w których uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Tego dnia atmosfera w klasie była bardzo miła.
Spotkanie z policjantem
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych i oddziału przedszkolnego poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.
W ramach edukacji w tym kierunku, 21 września wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym, panem Zbigniewem Lichosikiem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie własnej wartości u wszystkich uczniów. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", kropkach biedronki, diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wykonaliśmy kropkowane prace, które można zobaczyć w galerii zdjęć. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów. W przyszłym roku też kropkujemy!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września 2017 r.
-8.30 WYJAZD AUTOBUSEM DO KOŚCIOŁA
-9.00 MSZA ŚWIĘTA
-10.00 INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO.
III Gminny Przegląd Talentów w Językach Obcych
III Gminny Przegląd Talentów w Językach Obcych
30 maja 2017 r. w Szkole podstawowej im. Prymasa tysiąclecia w Mieczynie odbył się
III Gminny Przegląd Talentów w Językach Obcych. Celem tego konkursu jest zachęcanie
do nauki języków obcych oraz promowanie talentów uczniów szkół podstawowych
z Gminy Krasocin.
Uczniowie prezentowali wiersze i piosenki języku angielskim lub niemieckim.
Zwycięzcy otrzymali statuetki do szkoły, którą reprezentowali a także dyplomy, książki
i gadżety.
W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Agata Dzwonek i Aleksandra Sobczyk
I miejsce
w kategorii ‘Język angielski klas 1 -3’- piosenka.
Patryk Spurek
wyróżnienie
w kategorii ‘Język niemiecki klasy 4 -6’- wiersz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Mamy i Taty
Dzień 25.05.2017. był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole, ponieważ gościliśmy Mamusie i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Dziewczynki z klasy III wytrwale ćwiczyły układy taneczne aby dobrze wypaść przed rodzicami. Dzieci młodsze i starsze dały pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych, recytatorskich i aktorskich. Z wielkim uczuciem śpiewały piosenki. Zabawny był skecz oraz piosenki śpiewane w języku angielskim. Rodzice z uwagą i podziwem obejrzeli występy artystyczne swoich pociech. Na koniec wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione laurki oraz kwiaty. Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.
Z wizytą w stolicy
Z WIZYTĄ W STOLICY
17 maja bieżącego roku, w ramach integracji, uczniowie dwóch szkół podstawowych: bł. Ks. J. Popiełuszki z Ciesiel i im. Prymasa Tysiąclecia z Mieczyna poznawali najciekawsze zakątki Warszawy. Spacer po Łazienkach Królewskich dał wytchnienie po podróży. Stare Miasto dało się poznać w promieniach słońca, co prawda w tzw. „pigułce”, bo program był bardzo napięty. „Mały Powstaniec”, Syrenka Warszawska, czy Zamek Królewski przyciągały uwagę uczniów.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów pracujących na co dzień w branży filmowej. Poznali panią charakteryzator od efektów specjalnych, byli świadkami powstawania ”rany ciętej” na czole koleżanki i wreszcie mogli sami wykonać charakteryzację specjalną na ręce kolegi, czy koleżanki. W wytwórni można było przy okazji spotkać znanych aktorów, którzy akurat mieli przerwę na własnym planie filmowym (m.in. Katarzynę Figurę, czy Marcina Bosaka).
Popołudnie uczniowie spędzili w Centrum Nauki „Kopernik”. Nauka przez zabawę i doświadczenie przyniosła dzieciom niezłą frajdę. Każdy znalazł coś dla siebie: Majsternia, Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców. Wystawy dają więcej możliwości różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków niż obrazki w książce. Przykładowo: „Magnetyczna chmura”, „Najeżone ciecze” i „Magnetyczny most” to eksponaty, które na różne sposoby obrazują linie pola magnetycznego. „Magnetyczna chmura” skupia się na obserwacji wzrokowej. „Najeżone ciecze” dają możliwość nie tylko obserwacji, ale również kształtowania przestrzeni pola. Z kolei „Magnetyczny most” to okazja, aby także fizycznie poczuć linie pola magnetycznego.
Po tak emocjonującym dniu, przyszedł wreszcie czas na posiłek i odpoczynek w Bibliotece Uniwersyteckiej, a także na chwilę zadumy przy grobie Błogosławionego Jerzego Popiełuszki.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i miłe wrażenia zachęcą uczniów do odwiedzenia stolicy ponownie.
Dzień Ziemi w Kampinosie.
W dniu 24 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki z Ciesiel w nietypowy sposób uczcili Dzień Ziemi 2017, w gminie Kampinos, w województwie mazowieckim. Organizowany był przez fundację „ Chlorofil” z Warszawy, w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Kampinosie. Zaproszenie było nagrodą za udział w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Recyklingu- Maks porządkuje odpady” organizowanego właśnie prze tą fundację, w którym szkoła brała udział od września do kwietnia br. (szczegóły na stronie www.chlorofil.com.pl). Nawiasem mówiąc wyniki konkursu poznamy niebawem. Wśród wielu zaproszonych szkół nasi uczniowie reprezentowali województwo świętokrzyskie, jako trzy Eko-zespoły: klasa III „ Dziobaki”, klasa V- „Eko- bobry”, klasa VI- „Orki z Majorki”. Gminę Krasocin reprezentowała P. Katarzyna Śliwińska. Akcję ekologiczną „Ekopiknik z Maksem” poprowadziła Agnieszka Oleszkiewicz z Fundacji Chlorofil. Obejmowała: projekcję filmu Home, Yanna Arthusa Bertrand, pt.: „S.O.S. Ziemia”, wystawę posterów na temat oblicza Ziemi, miejsca człowieka w świecie przyrody i przyszłości naszej planety oraz happening wspólnego malowania ogromnego malowidła dla Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim Światowego Dnia Ziemi jest ochrona różnorodności biologicznej. Uczniowie wzięli udział w konkursie dot. recyklingu i wygrali ciekawe nagrody. Oprócz tego każdy dostał w prezencie kupeczek z logo Gminy Kampinos i smycz. Na pamiątkę zostawili po sobie namalowaną „ świętokrzyską czarownicę”.
Druga część imprezy odbyła się w Centrum Edukacji w Izabelinie. Uczniowie zwiedzali stałą ekspozycje pt. „Przyroda i historia Puszczy Kampinoskiej”. Wystawa prezentuje cztery najbardziej typowe środowiska Puszczy Kampinoskiej (bór mieszany, las bagienny, łąka i wydma) wraz z występującymi tam roślinami i zwierzętami, a także pamiątki historii. Ponadto na wystawie prezentowane są stanowiska poświęcone dwóm najważniejszym ssakom puszczy : łosia i rysia. Można było posłuchać odgłosów ptaków oraz poznać środowisko poprzez interaktywne gry-całość w nowoczesnej aranżacji z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Krasocin Panu Ireneuszowi Gliścińskiemu za umożliwienie nam wyjazdu.
Uczniowie i nauczyciele
Zdrowie na talerzu !
,,Zespołowo robimy zdrowe kanapki”
W poniedziałek 20 marca uczniowie klas I-II rozmawiali z wychowawczynią o zdrowym odżywianiu i zdrowych przekąskach , które mogą przynosić do szkoły.
Drugą częścią zajęć było wykonanie zdrowych, smacznych i kolorowych kanapek. Uczniowie pracowali w grupach . Praca była owocna i przyniosła dużo radości. A efekty pracy można oglądać na zdjęciach. Na koniec uczniowie mogli oddać się rozkoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze, zdrowych kanapek. Zajęcia były bardzo smaczne. I na pewno nie ostatnie.
Projekt czytelniczy: ,,Świat baśni i bajek''.
Dnia 27.02.2017r. W Szkole Podstawowej im. bł.ks.J.Popiełuszki w Cieślach
odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego ,,Świat baśni i bajek”. W ramach priorytetu kuratora oświaty ,,Upowszechnianie czytelnictwa , rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży” w bieżącym roku biblioteka szkolna podjęła współpracę z oddziałem przedszkolnym. Rodzice wypożyczali i czytali baśnie i bajeczki swoim pociechom w domu i szkole. Dzieci znając opowiadania malowały postacie z bajek, z czego powstała mała galeria. Finał uświetnił występ uczniów klasy III w przedstawieniu ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Honorowymi gośćmi byli : Wójt Gminy Krasocin – Ireneusz Gliściński oraz panie z Gminnej Biblioteki Publicznej: Magdalena Kowalczyk i Anna Pawelec. Za swoją pracę dzieci otrzymały nagrody książkowe. Nagrodzeni zostali również rodzice , którzy najwięcej wypożyczyli książek i przeczytali swoim dzieciom. Na ręce pani dyrektor przedstawicielki Gminnej Biblioteki przekazały książki, które powiększyły księgozbiór biblioteki. Dziękujemy uczniom- małym artystom, rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzonym projekcie oraz nauczycielom którzy byli odpowiedzialni za projekt.
Warsztaty edukacyjne
Dnia 23.02.2017 w Szkole Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki odbyły się warsztaty edukacyjne, pt. "Krajobraz z naszej miedzy". Towarzyszyła im prezentacja „Galerii Wsi Polskiej” ze zbiorów P. Grzegorza Szymańskiego- ekologa z pobliskiej Ostoi Dworskiej, który przeprowadził zajęcia.
Celem było ukazanie żywej kultury ludowej, budzenie szacunku dla dziedzictwa kulturowego „małej ojczyzny”, kultywowanie dawnych tradycji, kształtowanie umiejętności służących zdobywaniu wiedzy. Warsztaty w sposób przyjazny wprowadzały w świat dawnej wsi, poprzez zgadywanki i kalambury, rozbudzając wrażliwość na piękno i bogactwo ojczystego krajobrazu. Były doskonałym uzupełnieniem wiedzy na temat-Jak wyglądało dawne życie na wsi? Pomimo, że uczniowie mieszkają w środowisku wiejskim, nazwanie wielu narzędzi i ich przeznaczenie przysporzyło im nie lada trudności. Finałem warsztatów była samodzielnie wykonana praca, sprawdzająca umiejętność malowania na szkle. Uczniowie odkrywając własną kreatywność mieli wykonać krajobraz wiejski według własnej wyobraźni. Zajęcia były pewną innowacją pedagogiczną, uzupełnieniem międzyprzedmiotowych ścieżek edukacyjnych, przede wszystkim: regionalnej i ekologicznej oraz połączenia nauki i sztuki.
Dziękujemy P. Grzegorzowi za przedstawienie w ciekawy sposób życia naszych dziadków na wsi oraz rodzicom za umożliwienie przeprowadzenie warsztatów.
Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia gościliśmy kochanych dziadków, którzy zostali ciepło przywitani przez panią dyrektor. Babcie i dziadkowie są bardzo ważnymi osobami dla każdego dziecka, zaproszeni na występy licznie zgromadzili się w murach naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny. Były to wzruszające wiersze, układy taneczne i piosenki tematycznie związane ze świętem dziadków. Następnie uczniowie klasy III pod okiem wychowawczyni wcielili się w rolę aktorów i przedstawili baśń pt. ,,Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków''. W trakcie uroczystości zaproszeni goście mogli podziwiać swoje wnuki występujące w różnych formach artystycznych. Kiedy mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, na twarzach dziadków malowało się wzruszenie. Na koniec dzieci obdarowały swoich ukochanych własnoręcznie wykonanymi upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. W przyjęciu gości pomogli niezawodni rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.
„Czy to magia? Nie, to czysta nauka.”
„Czy to magia? Nie, to czysta nauka.”
Pod takim tytułem w Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Cieślach odbyła się niecodzienna lekcja przyrody. Grupa osób Politechniki Lubelskiej specjalizująca się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji przedstawiła spektakl interaktywny z udziałem dzieci. Animatorzy wcielili się w role postaci-uczonego mędrca oraz jaskiniowca Mietka. Eksperymenty dotyczyły dziedziny fizyki i chemii, min: gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu, wytwarzanie domowym sposobem helu, wodoru oraz ich zastosowanie, doświadczenia związane z CO2, stworzenie wulkanu i ministerowca, w który uderzył piorun. Jednak największe wrażenie i strach jednocześnie wywarło na uczniach doświadczenie, w którym przez chwilę paliła się ręka koleżanki ( oczywiście, nic jej się nie stało) oraz podpalenie szkolnej ławki, której jednak ogień nie spalił. W zabawny sposób przedstawiono tajniki nauki Pokaz zakończył się stwierdzeniem uczniów, że jednak warto się uczyć!
Fotograficzny Portret Małogoskiego Oddziału Powstańczego
Zbliżaniu do Historii - Fotograficzna Podróż w Rok 1863 w Ostoi Dworskiej
FOTOGRAFICZNY PORTRET
Małogoskiego Oddziału Powstańczego z 1863r.
Zbliżaniu do Historii - Fotograficzna Podróż w Rok 1863 w Ostoi Dworskiej
Fotograficzny Portret Małogoskiego Oddziału Powstańczego z 1863r. to wspólne podejmowane działania służące do utrwalania tradycji powstańczych w historii i tradycji, to fotograficzna, słowna podróż w rok 1863, poprzez lekcje patriotyzmu, przypominającą ważne fakty i wydarzenia z dziejów Powstania Styczniowego , ale również, to zbliżanie młodzieży do historii poprzez rekonstrukcje historyczne w tym przypadku do zapisania fotograficznego portretu, obrazu z epoki ukazującego nieszablonowy sposób upowszechnienie historii wśród młodych ludzi.
Zbliżaniu młodych ludzi do historii z czasów powstańczych pomogli nam; Pan Andrzej Rudnicki - pasjonat historii, pedagog, rekonstruktor, który przedstawił Uczestnikom spotkania rys historyczny, wprowadzając młodych rekonstruktorów historii w rok 1863r związanego z powstaniem narodowym, ukazując życie codzienne; poprzez musztrę, zmianę warty, broń, umundurowanie i ekwipunek powstańca styczniowego, snując przy tym niejedną opowieść powstańczą. W scenerii prastarego dworu, wiekowego drzewostanu oraz wystawy historycznej ukazującej rekonstrukcje obozowiska powstańczego z 1863 r mieszczącego się w zagrodzie edukacyjnej Ostoja Dworska, powstały barwne i atrakcyjne obrazy z epoki zapisane na fotografii przez fotografików Pana Roberta i Panią Agatę Chrabąszcz - pasjonaci fotografii, twórcy wielu niesamowitych tematycznych plenerów fotograficznych.
Reportaż z sesji fotograficznej nie powstał by bez młodych odkrywców historii z grupy rekonstrukcji historycznej Małogoskiego Oddziału Powstańczego z 1863 r działającego przy Domu Kultury w Małogoszczu, to oni podtrzymują tradycje historyczne patriotyczne oddziałów powstańczych, związanych z zawieruchą wojenną powstania styczniowego, poprzez odkrywanie i dokumentowanie śladów historii na Ziemi Małogoskiej, odtwarzają ; umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie oraz biorą udział w rekonstrukcjach historycznych organizowanych w kraju. Członkami Małogoskiego Oddziału Powstańczego z 1863r. są uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach: Kacper Jończyk, Paweł Jończyk oraz Jakub Młyńczak.
Pomysłodawcą owego atrakcyjnego nieszablonowego sposobu upowszechniania historii wśród młodzieży, był Pan Grzegorz Szymański- koordynator działań ds. edukacji , założyciel grupy rekonstrukcji historycznej Małogoskiego Oddziału Powstańczego z 1863r, autor wielu warsztatów edukacyjnych zbliżaniu do historii i przyrody …
Spotkanie miało na celu ukazanie poprzez taką formę pielęgnowania pamięci kulturowej, poczucia własnej tożsamości narodowej, obok wspólnego pochodzenia i losów, które konstytuują poczucie wspólnej historii, jedności wobec innych, upamiętniając ważne wydarzenia w kształtowaniu odgrywaniu pamięci historycznej młodego pokolenia.
Grzegorz Szymański
INFORMACJA DLA KANDYDATA DO GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ
Małogoski Oddział Powstańczy z 1863 r.
działający przy Domu Kultury w Małogoszczu .
Zachęcamy do wstąpienia do Małogoskiego Oddziału Powstańczego z 1863 r. młodzież (od 13 lat), a także osoby pełnoletnie. Gwarantujemy w fascynujący sposób spędzania wolnego czasu w odkrywaniu i dokumentowaniu śladów historii naszej małej ojczyzny oraz udział w ciekawych imprezach historycznych na terenie naszego kraju. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu wg. kalendarium działań oddziału powstańczego . Członkiem Grupy może zostać każda osoba, która spełni warunki rekrutacji, zastosuje się do postanowień Regulaminu Grupy oraz złoży pisemną deklarację przystąpienia do Małogoskiego Oddziału Powstańczego z 1863r . Celem grupy rekonstrukcji historycznej działającej przy Domu Kultury w Małogoszczu, jest zrzeszenie osób zainteresowanych podtrzymywaniem tradycji historycznych, wojskowych i patriotycznych oddziałów powstańczych związanych z zawieruchą wojenną powstania styczniowego, poprzez odkrywanie i dokumentowanie śladów historii na Ziemi Małogoskiej, odtwarzanie umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia z czasów powstania styczniowego .
Szczegółowe informacje; Grzegorz Szymański /Koordynator grupy; tel. 663-530-787
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie